Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Erika,
ztra Richard.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Vrada kachny po turecku
 
Zvedla jsem oi od knihy. Všechna lehátka postrádají tla, která se te plní obdem. Hladina vody v bazénu je tak rovná, e mám chu se po ní projít. Zstala jsem tu jen s nafukovacím delfínem, který lín leí na hladin. Pohodika. Klídek. Z jednoho bungalovu nad schody ale vychází njaký zvuk. Kompresor. Kdy u zmlkne, za chvíli jede nanovo. 

Rázem se delfín rozplave. Vlna na hladin. Druhá. S další mi dochází, e kadou vlnu doprovází dunní. Hudbu vyluuju. Dinosaurus? A pak to pijde.

Rododendrony pod schodama vyplivnou slonici. Paní. Mnohorozmrnou. Prostorov výraznjší. Paní, co byla na obd jistojist první. A vyluxovala švédské stoly i se severokyperským personálem. Koukáme na sebe s delfínem. On se bojí o vodu v bazénu a já hledám pro slonici jemnjší synonyma. Marn. Obdivuju ji. tyicetiletou slonici sice pod hadry neschováš, ale slonice v plavekách z dtskýho oddlení je ponkud nepomr. Chci mít její sebevdomí. Postavila se pod schody a kouká nahoru. Za mými zrcadlovkami probíhá exkurze jejího tla. Kérka. Had, co pemuje svým tlem obvod jejich bok. Take nejmí anakonda. Jeho hlava a ocas se potkávají v místech, ehm, v místech, kam se pes své roztomilé bíško bez zrcadla roky nepodívala. Chci ji mít ráda. Chci mít pochopení. Teba má dobrý srdce. Sloní. Je to taková ta velká sloní máma, co se za ni mláata nebojí schovat. Moná byla na skok v ráji v rámci njakého úrazu nebo choroby. Tak  se pak na to svoje tlo prost vyprdla a uívala dobrot ivota. A krom hada tam odkoukala obí perut, který má vytetovaný ped plku zad. Co uškudlila na plavkách, dala za kérku. Mu ji nadrovat jak chci. ranice je neodvratná. 

Ze schod piletl ananas. Nafukovací. Lehátko. Slonice rozhodí rukama. Její turetinu si pekládám po svém. Pedkrm je málo. Letí další lehátko. Pizza. Chvíli to vypadá, e je slonice nasycena. Kontroluje rádlo. Pak se odkolíbe zpt pod schody. Turecké zaklínadlo: Pineste konen nco poádnýho. Opona rododendron se otvírá. Na scénu pichází nafukovací kachna! Obí erná kachna s dlouhým krkem a vzduchovou nádivkou je nesena dstojn se schod temi páaty. 

Slonice diriguje, kam pesn kachnu chce. Na hladinu. Kachna mrcha jak ucítí vodu, dává se do pohybu. Slonice nesouhlasí se svobodou nafoukaný kachny a temi posunky dává pokyn páatm, aby zkrotila tu divokou zv. Jedno páe skoí kachn po krku a zstává pro jistotu na jejím hbet. Další dv páata ji strkají ke behu. Te u je to jasný. Tady dojde k vrad! Slonice ji chce zabít vlastním tlem! Podle m si vybrala schváln as obda, aby nemla svdky. Zaínám o ni mít mít strach.

Osedlat kachnu. Jedna noha na kachn, druhá na behu bazénu. Páata fandí. Kachna odjídí od behu i s jednou sloní nohou a slonice se tak ocitá nad hladinou v roznoce. Bojuje. Jediná šance na její záchranu jsou te perut.  Bohuel jejich nosnost u od pohledu není dostatená a slonice jde koupat anakondu. Bazén pišel o plku vody a delfín se tlemí. 1:0 pro kachnu. 

Páata posouvají kachnu opt ke behu. Slonice vzteky suší obrázky na tle. Nevzdává to. Pokus o rozbh, skok a plesk bichem na kachnu. Delfín nárazem doplaval ke behu. Od moe vzlétli racci. Kolemjdoucí kyperské uklízeky se chytily zábradlí. Zemtesení pomalu ustává. Kachna je nyní naklonna jako Titanic ped potopením. Chvíli se nic nedje. Páe se drí kachního krku. Slonice jakoby hledala madla. Had ve vod, prsa na kachn. Anorektické páe na kachn apne slonici za ruce a zkouší ji vytáhnout na kachnu. Delfín a já u víme, e proporce tch dvou a sjízdnost opalovacího krému mluví jasn. Ješt tam kouknu od knihy, jestli m teba nepekvapí.
 
 
 
Ale to u slonici pikryla hladina. 2:0 pro kachnu

Ztrestat kachnu. Kachna je te pevn fixována všemi páaty ve vod. Slonice se chystá ke skoku ze behu zády k bodu dopadu. Páata ukazují k nebi, aby skoila vysoko. Nechala si poradit. Vysokým skokem dala do pohybu tukový materiál, a anakonda zasyela. Prsama si profackovala obliej, ale tentokrát cíl neminula. Dopadla na kachnu na znak. A kus krku. Úlevn se roztéká na hbet. Kachna má zlomený vaz. Jak jí dochází vzduch, její dlouhý krk pomalu a smutn klesá do vody.
 
Slonici ta výhra blaí.
Kachna ješt trochu ije,
i kdy se te na ní smaí
obí tlo vraedkyn.
 
eká ji však brzy cela.
Kachna se u tváí chladn.
A vypustí duši zcela,
slonice trest najde na dn!
 
Terezie erbáková
* * *
Koláe Marie Zieglerová
 
Profesní webové stránky:
http://www.squashpark.cz/cs/web/treneri/terezie-cerbakova 
http://ktv.vscht.cz/lide

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 28.08.2017  22:16
 Datum
Jmno
Tma
 28.08.  22:16 Terezie erbakov Ferblovi, Ivanovi a Vclavovi
 28.08.  18:10 Richard
 28.08.  17:10 Vclav Pro pana Ferbla
 27.08.  23:39 Ivan ferblovi
 27.08.  17:19 ferbl
 27.08.  12:57 Terezie erbakov
 27.08.  08:30 Ivan
 26.08.  18:00 Ludk
 26.08.  16:41 Dagmar
 26.08.  13:47 Marta U. Poveden vrada
 26.08.  06:12 Bobo :-)))