Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Vendula,
ztra Heman,Hermna.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Bez nich by to nebyly ty pravé vánoce...
 
Plouím se v noci po tm pokojíkem svých dtí, abych je pikryla. Vybavím si pi tom vdycky reklamu na cosi jist dsn potebného... krásná maminka se láskypln sklání nad svými dtmi v postýlkách, za dvemi svítí vánoní strom a stejn krásný mu se sklenkou vína, ona svítí bezstarostností a byt sterilní istotou... syknu bolestí. Lego v pat. Zpt do reality. Následuje nadávka.
 
Nikdy nebudu ta maminka z reklamy. Kadou noc tu trénuji chzi po Legu jako po horkým uhlí. Nikdy si to neuklidí. Minule jsem se projela na autíku do rozštpu. Ty tam jsou ideály o výchov, a pitom na zaátku jejich ivot to vypadalo tak nadjn. Kdy spí, jsou tak krásní.
 
Nemu si vzpomenout, kdy vyrostly. Nemu zapomenout, e jsou moje. Musím si ten pocit pamatovat, a budu luxovat a ten menší za mnou bude chodit se štrdlem v ruce a já budu vyšetovat nad drobkama pachatele. A si zalezu na záchod a nkdo z nich na m bude bušit, e u to fakt neudrí. A budu po sté vysvtlovat, e 7x7 je 49 a ákyn tetí tídy bude mít výraz, e to slyší poprvé.
 
A je v ranním šílení pipoutám v aut, úlevn vydechnu s pohledem na hodiny a za mnou se ozve: rat! A po milionté eknu, e u to nehodlám opakovat. Takových "a" dá kadý rodi dohromady nepoítan. Musím si pamatovat, e bez nich by to nebyly ty pravé vánoce, a m emoce pevládnou a zmním se v nkolikahlavou sa. Moje Jula jednou pi rozmluvách o jejich narození ekla: ,,Já si stejn myslím, e to, co se lovku me stát nejlepšího, je ít.'' Skousla jsem siln zuby, aby mi nevyhrkly slzy. Devt let, duše ješt istá. Ale co víc si, sakra, pát v tom našem blahobytném svt? Záleí u jen na tom, jak ít.

A se vám tedy vánoce povedou, a se nenecháte semlít spotebním svtem a nesnaíte se podobat falešným maminkám z reklam. A máte píleitost projevit svoje emoce a jste jejich pánem. A v tom novém roce víte,  e jste z masa a kostí, te a tady, e stále ijete. A a to ''jak'' máte pevn ve svých rukou a ve svém srdci.

 
Text:Terezie erbáková
Foto:Michael erbák


Komente
Posledn koment: 24.02.2017  19:08
 Datum
Jmno
Tma
 24.02.  19:08 Terezie erbkov
 23.02.  13:10 Jana
 21.12.  15:19 Pokorn
 21.12.  13:38 ferbl
 21.12.  13:18 Bohuna Poten hodn zamylen ...
 21.12.  12:30 Hilda
 21.12.  09:12 KarlaA