Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Bla,
ztra Slavomr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

A DOJDE ŠÁVA
 
A dojde elektina, a dojde ta všedávající šáva, budu zarostlá jak mamut. Pohled na pinzetu bude depresivní. Depilátor nebude mít šávu. Budu ekat, a ráno vyjde slunce, abych si nevypíchla asenkou oko. Vlasy si budu sušit cyklonálním fénem. Moc se mi nehodí, e se vyskytuje nejastji na závtrné stran Alp, a e s ním pichází i peháky. Vbec to vypadá, e budu hodn cestovat. Pšky nebo na kole.
 
A dojde šáva, budu ít s Rumcajsem. Ve vousech mu bude hnízdit roj lesních vel. Na nich mu budou viset domácí nudle z domácí polívky. Tko budu obhajovat pokus o vradu tím, e jsem ho holila bitvou jen proto, e jsem se na to nemohla dívat, kdy jsem ho chtla políbit.
 
A dojde šáva, stáhnu z pamti aplikaci Rolník a budu aplikovat do praxe znalosti ze zemdlky. Zasadím brambory do truhlíku místo muškát. Provedu hlubokou orbu anglického trávníku a zaseju pšenici. 
 
Pošlu svého Rumcajse ulovit praskou veverku. Zkoušku z první pomoci mám naštstí za jedna. Rozdlám táborák na chodníku a budeme si pedstavovat, jak opékáme na roni tu veverku. No nic, manel bude muset ješt potrénovat. Zatím se bude dret svého povolání. Naprogramuje veer a otestuje ho. Moná bude skládat hudbu ve svým kamrlíku. Jsem zvdavá, jestli sloí taky ten metrák uhlí do sklepa.
 
Ohe bude asi naše televize. Nabídka kanál je toti v naší ulici chabá, máme jen dva. Hloubku mohu ocenit, ale jinak se tam nic nedje. Dávaj tam samý sraky. Za jasných nocí budou ale vysílat nahoe Stardance nebo Superstar. Bhem dlouhých zimních veer se budeme s muem obávat, aby nevzešel z naší domácí produkce njaký další poad. Dva seriály u jsme si vyrobili. Povedly se. Ale erou as a nedá se od nich odtrhnout. 
 
A dojde šáva, odstraním pavuiny v knihovn a budu v pohod googlit. Abych mohla pracovat s Windows, otevu všechna okna. Moje myš naštstí elektinu neere. Mám novjší model, který ere granule a vyrábí se sám. Sice nekontrolovan, ale zato mám pt náhradních. A dalších x je na cest. Proklikám se kekem do jednoho okna na svoje webovky. Otevu okno a zavu, e je v sedm cviení. Pi svíkách. Za doprovodu mého zpvu Šla Nanynka do zelí. Jestli vbec nkdo pijde, bude fasovat špunty do uší.
 
Na psaní fejeton hold budu mít vtší spotebu papíru. Take musím zaít syslit hajzlpapír. Pece jen je niší gramáe a je tak skladnjší. Bude pak asi chybt, kde je obvykle poteba, ale stejn nás suchý záchod nemine, tak budou stait noviny. Rok zpátky jsou zprávy z hradu a vlády stejn na hovno, tak co. Navíc zanou vycházet ve vtším nákladu. Asi tištné knihtiskem.
 
A dojde šáva, ta mrcha rezavá se nám bude tlemit ze stromu, take dti uloím bez veee. Chvilku budu váhat, jestli je uloit nebo uloit jako. Blbý je, e mám pam u plnou a ani mj hardware není zrovna nejnovjší model. Ale soubor pohádek mají dti naštstí velký. Pustím jim cédéko s pohádkou. Na zem. Kdy budou chtít pustit pohádku na tabletu, pokusím se trefit na zemi Ibalgin. 
 
A dojde šáva budu vn U Soused. Svj profil u tam mám. Njaké pátele taky. Obas m tam njaký chlap poádá o pátelství. Co chvíli nkdo zave, co se mu honí hlavou. Budu mít v hlav asi tu veverku, zavu tedy status: "Lov na veverku se nezdail. Dávám utopence." A pipojím smutný obliej. Pátelé mi budou koukat do talíe, mávat zdvienými palci nad tím butem, obas nkdo pískoí s komentáem "WTF". Nebudu to komentovat. Tyhle sociální sít erou as. A já se nenaeru.
 
A dojde šáva, budu mít výstavní bicáky! Pojedu je v nkolika sériích na valše. Býci ustájení v posilovn mi je budou závidt. ,,Normáln, ne? Trénink, vole! Napojená na dynamo vyrábím proud šlapáním na kole. Te u se ulejvám, napojila jsem na dynamo keka v kolotoi. Triceps jedu pi hntení tsta na buchty. Zárove tak makám na pekái buchet, tzv. six packu. Nevidím to reáln, asi je to v troub. V peci. Depuju u pletí záhonu s mrkví. Zádíka posiluju vytíráním podlahy. Pkn v kleku, stídat pae a poádný oblouky." Mohla bych se ješt rozhovoit o posilování, józe a stretchingu pi sexu, ale myslím, e bych tím zvedla nekontrolovan populaci. Takový býk se pkn chytí na biceps a v nkolika domácnostech nastanou pro eny krásné asy i tak. 
 
A dojde šáva, u si m nikdo nesplete s velbloudem. Zbavím se toho hrbu od vného umní na pohyblivé obrázky a písmena. 
 
A dojde šáva, ponoím mobil do aje a budu mít Teamobile. Stejn jsem ho u jednou chtla utopit. Dti mi tehdy strkaly do oblieje obrázek, co namalovaly. ,,Telefonuju, nevidíte!?" ,,Ale to jsi ty!" Veer jsem ten obrázek našla na pracovním stole. Byla na nm postava asi inspirovaná kubismem. No, spíš nco mezi strašákem do zelí a Moranou. Vdycky hádám, kde je hlava a kde prsa. ,,Prsa tam nejsou!" Aha, tak to se poznávám. Nemohu se ale poznat ve vt pod strašákem: Nejlepší máma na svt.

 
 
Ale a dojde šáva, a bude ten mobil plavat kraula v aji a vymním poíta za poítadlo, moná tu vtu naplním. Budu makat na tom pekái buchet, který provoní celý domov. Budu pouštt z pusy vymyšlené pohádky pro dti. Rumcajs na m bude koukat se slinou na vousech, jak vystrkuju zadek pi vytírání podlahy. Budu mít namakaný lýtka, jak budu stát asto na špikách, abych mu dala pusu. Budeme všichni leet pod Superstar a budeme si povídat, jak ulovit tu mrchu rezavou, co mi leí v aludku. Teda mohla leet. Budu od pošáka dostávat dkovné dopisy od en, jejich mue trénuju. Jestli mn nedojde šáva, pak moná budu trochu svtová.
 
A toti dojde šáva napoád, staneme se všichni vodii. U Soused se budeme propojovat a vymovat si proud. Budeme mít mimoádný výkon. I kdy Gauáci moná zkratují. Asi budeme njakou dobu cítit naptí, vznikne odpor a pojedeme na záloní zdroje energie. Ale to nevadí, v takovém Temelín se me taky hezky ít. Kdy budeme všichni on line!
 
Terezie erbáková
 
* * *
Anotaní foto: google
Ilustraní obr. – Od dtí pro maminku

Rozhovor s Terezou erbákovou "Jsem majitelkou pokladu, he"
Profesní webové stránky:
http://www.squashpark.cz/cs/web/treneri/terezie-cerbakova 
http://ktv.vscht.cz/lide

Zobrazit všechny lánky autorky
 


Komente
Posledn koment: 25.12.2019  22:31
 Datum
Jmno
Tma
 25.12.  22:31 Kvtoslav ... A ...
 10.09.  15:53 Bobo -:)))
 08.09.  08:11 Vclav Gratuluji!
 08.09.  07:10 Renata .
 04.09.  15:44 ferbl
 04.09.  09:53 Von
 04.09.  07:21 Kvta