Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Vladimr,
ztra Jana.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

ŠUPLÍK PLNÝ POHLEDNIC
Slena Sylva
 
Mimo té pohlednice s chodskou keramikou vlastním ješt jednu, která souvisí s Chodskem a schovávám jí kvli textu na zadní stran. Adresátem je jakási slena Sylva Hodanová z Prahy, odesílatel neznámý. Dtským kostrbatým písmem, s chybami a peškrtáváním je napsáno:
Sylvo!
Jak se máš?
Já se mám dobe.
Nám se narodily paví oka, ale hned nám je serali.
Odepiš mi. Ahoj
 
Slena Sylva by jist vdla komu odepsat, kdyby pohlednici obdrela. Ale to se asi nikdy nestalo. Není na ní známka, ani poštovní razítko. Místo u Sylvy skonila pohlednice u mne a já si opravdu nevzpomínám jak a pro.
 
 
ádnou Sylvu neznám a ani v rodin ádná nebyla a není. íkám si, e teba okouzlila pohlednice svým textem u mojí maminku, po které mi také pár osobních dokument zstalo a asi jsem si jí pinesla v obálce s ostatními pohlednicemi, kdy jsem po její smrti vyklízela byt. Nevím, není to dleité. Jen by m zajímalo, jakou hodnotu má pro sbratele pohlednice orazítkovaná a prošlá poštou, od pohlednice, které obé chybí. Je v tom njaký rozdíl? Jako laik bych odhadovala, e asi ano, e ta se známkou a razítkem bude mít vtší cenu, ale jako milovnici obrázk je mi to jedno. A u téhle pohlednice zvláš. Má pro m cenu nenuceného dtského textu na zadní stran. Napadlo m, jestlipak se najde nkdo, kdo sbírá pohlednice teba jen kvli textu, ne pro obrázek samotný? Myslím, e by to byla velmi kuriosní sbírka.
Tolik pro dnešek, ahoj píšt...
Magdalena Vlachová
 
Šuplík plný pohlednic:
Sbratelská náruivost