Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Monika,
ztra Emil.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pohbívání milé andulky


Ped nkolika lety, jsme od "mladých" (dcera s manelem a našimi vnouaty) dostali jako dárek, klec s andulkou. Andulka byla vychována asi ve zvláštní škole nebo mla vrozenou genetickou vadu. Nikdy se nám nepodailo jí pinutit, aby vylétla z klece. Její zpv bylo nervy drásající kvíkání, které dokázala produkovat i nkolik hodin.

 

Vyhazovala zobání na všechny strany a obas mi tak lezla na nervy, e jsem do klece praštil nebo jí pikryl dekou. To potom ztichla. Asi po pti letech zaala být "divná". Taková mátoná, celá svšená, nezobala, nepila. Asi tetí den u chudák ani nevyskoila na bidýlko, sedla dole v kleci a zdálo se nám, e má dsn smutné oi.

 

Následující den jsme se ráno zdsili, protoe kdy jsme odkryli pehoz, kterým jsme na noc klec pikrývali, byla klec celá od krve, kterou ta chudinka ze zobáku vypouštla. Trápila se ješt nkolik hodin a potom se bezvládn svalila na dno klece. Manelka plakala a mn nebylo vbec, ale vbec dobe.

 

Nastal problém, co s ní ? Rozhodli jsme jednoznan, e jí musíme pohbít dstojn a pírodn. Nco jako "prach jsi a v prach se obrátíš". Význam tohoto citátu z bible, jen vyjaduje, e lovk byl stvoen z prvk zem, tedy z "prachu zem" a po smrti se zase v nj pemní....jsme cítili i u tohoto malého tvoreka.

 

Andulku jsme dali do krabiky, pevázali zlatou mašlí a já jí "se všemi poctami" pohbil na zahrádce v úpatí jinanu dvoulaloného. Vím, e její tlíko, a se rozloilo, vytvoilo alespo dva krásné listy tohoto stromu.

Petr Norbert

Jaro se pkn rozbhlo