Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Doubravka,
ztra Ilona.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Jste to, co jíte
 
Jsem váhy muší, a od mala slýchávám pi kadé rodinné návštv, jak jsem zase zhubla! U nás na Slezsku se mluví „zchudla!. Tento výraz bych brala ve své podstat, tedy, e jsem ím dál více chudší, ale hubená jsem stejn. Poád. Po tatínkovi.
Pesto se obas dívám na sugestivní poad „Jste to, co jíte“. Koukám na nešastníky, kteí nad zcela zdevastovaným stolem hrzou málem nedýchají, coe to do sebe háou za svinstva! Ona keupem politá buchta, nakousnutá klobása vnoená zásti do njakého sladkého dusu, a na ní pohozený olezlý plísový sýr – opravdu ádná chu. Jak je milý následný pohled na pkn upravený stl, kde se architekti vyádili v barevné i tvarové kompozici – no srdce se nad tímto smje!
Ne, neberu asi pedvádné, zcela evidentní výsledky (ovšem na jak dlouho, ptám se) po nkolikatýdenním teroru paní doktorky. Její zpsob mluvení s klienty mn pipomíná doby minulé, kdy kadý pacient byl v podstat debil, který neví nic, a nic taky vdt neme, a je na úrovni ptiletého dítte, kdy se s ním jedná jako z absolutním blbcem. To mn vadí.
Ale co se mn nejvíc píí, je název poadu.
 
„Hele, mám rád hovzí, jsem proto nutn napasován do role vola?“, zeptal se mne nedávno kamarád. „Nebo jsem kráva, i kdy jsem chlap?“
„ No jak t znám, jsi nejspíš bejk …  no teda aspo jsi býval“, rychle jsem se opravila pi pohledu a jeho nící pandro, plešatou hlavu a umlý chrup. Ale sestra se dala na zdravou výivu, konzumuje obilné klíky a zrní, jak já s despektem nazývám její super dietu. No, a tudí je slepice“, odvtila jsem pohotov. „Na kue u je trochu pestárlá“.
Pak jsme ješt probrali pár nelichotivých výraz ze svta zvíat i ze svta rostlinného (s  pirovnáním – „ je blbej, jak rostlinné máslo“ u jsem se setkala dávno ped tím), a uvaovali, jak JINAK peloit název „Jste to, co jíte!“
 
Napadla mne jedna zákená myšlenka.
e se pihlásím do této soute.
e budu chtít upravit své stravovací návyky, a dobrovoln si nechám vyházet z lednice všechny pochutiny, dobrovoln ze sebe nechám dlat píšeru ve velmi nelichotivých zábrech kamery (co se snímá zespodu, je vdy širší, rozplizlé – to zná kadý fotograf - amatér zaáteník ). Umnými stihy se nechám vpasovat do role uníka, který jen ere a ere, od úst mu odpadávají kousky špeku a nudlí, budu natásat bicho a špulit ho na kameru – a ádat kompenzaci: na konci natáení mít v poádku cholesterol, tuky, tlak, teplotu a rosný bod...
 
Jen nevím, jak se se mnou paní doktorka vypoádá. Má celoivotní snaha pibrat se u 50 let míjí s úinkem. Kdyby tak vidla mj stl hrzy, u by asi další díl nenatoili!
Ano tedy, jsem to, co jím.
lovk.
Všeravec.
 
Dagmar Jarošová


Komente
Posledn koment: 04.12.2006  15:22
 Datum
Jmno
Tma
 04.12.  15:22 Yvona
 03.12.  12:51 janina tiramisu
 02.12.  22:14 Dana
 02.12.  18:08 janina
 02.12.  17:38 L
 02.12.  16:53 Dana
 02.12.  09:43 janina
 02.12.  08:27 Vlasta zbava