Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Norbert,
ztra Iveta,Slavoj.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Volvo, traktor a koárek
 
Bylo mu u dvacet pt let, kdy ho mj mu adoptoval. Stal se hrdým otcem. Kadý se ho ptal, jak k nmu pišel. Všude s ním byl stedem pozornosti. Peoval o nho s mateskou láskou. Dodnes je to jeho miláek, na kterého nedá dopustit. Volvo 245. Veterán. Rok výroby 1982. 
 
Kdy ho adoptoval, mla jsem taky u dost najeto. ádná limuzína. Taková spolehlivá ojetá eská Škodovka. No, v té dob spíš traktor, protoe jsem v biše nosila budoucího idie. Nebo idiku. Take  traktor po bourace, a tím pádem s nafouknutým airbagem. Naším prvním airbagem v ivot. 
 
Po té bourace nebyl mj podvozek v poádku, tak m ten servisman gynekolog zaparkoval doma. Aby náhodou airbag nerupnul dív. No nazdar! Sice traktor, ale rozjetý. Výkonný. U jen šlápnout na brzdu byl pro m problém. 
 
Po msících nucené údrby jsem ale nahodila motor. Nutn, absolutn nutn jsem potebovala nové zimní obutí. Zaparkovaná doma. Kde zatím nesnilo. A mrzlo jen v mrazáku. Já si nevšimla, e mi svítí kontrolka hormon, porucha ídící jednotky a termín porodu za msíc. Nevšimla jsem si, e po msících odstávky se mi zmenšuje obleeni. Koupila bych si klidn i zimní etzy. 
Zapomnla jsem, e kozaky se prodávají jen na ty limuzíny. A te do nich obujte traktor. Víte, e má traktor ten jeden pár kol obrovský? Tak na tenhle pár jsem se rozhodla, e ty kozaky prost narvu. Nadechnout. Srolovat airbag. Nedýchat. Pod hladinu. Takhle jsem se potápla v kadém obchod. Ani jeden zip jsem nedotáhla. Kompatibilita vylouena. Kadý ten obchod jsem opouštla na svých sjetých gumách. A s kadým pechodem mezi obchody se mé traktorové bérce jen pifukovaly. 
A te ješt ten kopec k Apolinái. Kdy postavíte horolezce pod kopec, nic ho k vrcholu nezastaví. A kdy pod nj postavíte traktor s minulostí horolezce? Nic ho nezastaví, jen ten výstup blb vypadá. Dokázala jsem to. Vynesla jsem ten airbag. Jen teda bhem té exkurze porodních sálu jako by mi nkdo íkal, e to chce taky vidt. 
 
A hned v noci mi ten nkdo klepal zevnit na okýnko. Dlala jsem jakoe nic. Potichouku jsem zajela do myky, kde jsem po krk v teplé vod pemlouvala ten svj airbag, aby ješt vydrel. Já pece nemohu jet rodit na tch sjetých gumách! Potebuju kozaky!
Ve skutenosti jsem potebovala jen dv vci. Posilova a spojku. ídit to bude ten náš autopilot. 
 
Posilova jsem našla v posteli. Pomalu vstal, minul m v pedklonu v kuchyni a s ledovým klidem pešel do koupelny. Nejspíš tam mu došlo, e nemá spojku. Naše spojka s porodnicí nechal zaparkovanou v práci. Volvo na Strahov. Pl hodiny od nás. A te se ekalo, co já na to eknu. Né, já na pší výlet nemu! Nemám kozaky!
 
Moje ídící jednotka byla totáln na šrot. Take jsem odkývala muv skvlý nápad, e pro Volvo zajede. Skvle! Naštstí super rychlým emhádékem. Skvle! V noci. Paráda! e bych jela s ním? Né! Nemám ty kozaky! 
 
Kdy mu odcházel, mj výkon byl ucházející. Znervóznla jsem a s únikem oleje. Prasknul airbag! Tlait jsem mohla jen ruiku na tachometru tramvaje. Kdy u jsem myslela, e snad porodím pevodovku, sedla jsem ve Volvíku. 
 
 
Volvo 245. Perfektní stav. Zakoupeno prvním majitelem v Paíi. Druhý majitel sedl te za jeho volantem. Byla to tehdy láska na první pohled. Miláek. To Volvo. Dokonalá karosérie, zachovalý interiér, dokonalé polstrování. A na nm sedící traktor s prasklým airbagem a únikem oleje ze všech dutin. Jen ty kontrakce m odvádly od pedstavy, jak to bude novopeený otec istit ušošourama a kartákem na zuby pod mikroskopem.
 
V servise u Apolináe byli klidní. I mj mu.  Jeho by rozhodila jen olejová skvrna pod Volvem. Spíš to vypadalo, jako by zaadil zpáteku. 
 
Zaparkovali nás do kesílek. A napojili m na mobilní stojan. Tak tankuju. Všude je ticho. Jen traktor do ticha obas zahouká s kontrakcí. ídící jednotka vymazaná. Kompletn to pebral autopilot. A poslal m na záchod. 
 
Zvednu ten tký traktor, te u i s pívsem. Vezu si ten mobilní stojan s pohonnými hmotami na kolekách. Kdybych byla Volvo 245, byl by mj mu okamit v pozoru. Sedl. To dám. Dala jsem to a ke dveím. Ne jsem narazila na zradu. Jsou vci velké, které do malých prost nestríte. Traktor do kozaek a te zas ten pívs do garáe pro Škodovku. Tak koukám na ten stojan, co významn pevyšuje výšku dveí. Výborn, a ješt práh. Jeek v kleci. Posilova sedí v kesílku jako v kin a kouká, zda vyluštím tu záhadu hlavolamu. Nabídla bych mu popcorn, ale te tady mám zrovna njakou práci. Zahoukám s kontrakcí. Kdy u to vypadalo, e budu první rodící traktor, který skoí o tyi, vítzoslavn prostrkuji jeka z klece. Na nálad mi nepidá, e m eká ješt cesta zpátky. Ale to u m vysvobodil Mirek Dušín v bílém plášti.
 
 
 
Napojili m ma diagnostiku. Za chvíli u budeme koukat do tváe ddici Volva 245. Nebo ddice.
 
Kdy zaal ten závod s asem, kdy zaala ta Velká cena, celá moje stáj fungovala jako dobe seízený motor. Reflektory se rozsvítily. Na závod se pišel podívat celý autoclub i s fanoušky. e já blbec to podepsala. Ale fandili. Protoe vdli, e já jsem ta odbornice, která strká vci velké do malých. 
 
A posilova? Kdy sedíte v monopostu a valíte to rychlostí 300 km/hod, pitlaí vás to pirozen do sedaky. A na to trénink ve Volvu zkrátka nestaí. Tak njak to v tom fofru bylo s mým milákem posilovaem. Jako páté kolo u traktoru. 
 
Bylo mu u ticet ti, kdy se stal hrdým otcem. ídil tehdy Volvo 245. A Mutsy tykolku. Všude, kde se s ní objevil byl stedem pozornosti. Bylo jasné, jak k ní pišel. Dodnes je to jeho miláek, na kterého nedá dopustit. Julie. Rok výroby 2007. Kdybych nutn nepotebovala to zatracené zimní obutí, psala bych te 2008. 
 
Terezie erbáková
* * *
Zdroj ilustrací: https://pixabay.com/cs https://www.piqsels.com/cs

Zobrazit všechny lánky autorky
 
 
 
 
 

Komente
Posledn koment: 30.05.2023  22:06
 Datum
Jmno
Tma
 30.05.  22:06 Renata .
 30.05.  10:22 Terezie erbkov Reakce na Pemkv koment
 29.05.  22:42 Pemek
 29.05.  19:03 Terezie erbkov Podkovn
 27.05.  18:00 Pemek
 27.05.  08:11 Von
 27.05.  02:18 Ivan