Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Emil,
ztra Vladimr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pojte s námi do bijáku aneb Kino, biograf, bijásek

Pohodln se posate a kliknte na odkaz krátkého filmu, který je vdy po ruce. Iluze velkofilmu vás uvede do seriálu amatérských snímk z rzného prostedí, nevypulírovaného profesionální úpravou a dokonalou technikou.

Ukáe vám na místa, kde jste ješt nebyli, nebo jste je shlédli ponkud jinak. Poslechnete si hudbu, která vás uklidní nebo uvede do píjemné nálady s pohledy na památky a významná místa. Toto vám nabízí seriál amatérských snímk neprofesionálních filma, které urit mimo dobré nálady pináší i plno inspirace.

 
* * *

Na vysokém ostrohu

Neprofesionální filmai prezentují rádi místa, která jsou nkdy stranou zájmu, nebývají na výsluní turistiky, ale mají svoji tradici, význam a mohou návštvníky velmi pekvapit. Zrovna film Jaroslavy Šastné a kameramana a reiséra Milana Haškovce s pívtivým komentáem Zdenky Vašíkové, Na vysokém ostrohu ukazuje nkolik takových zajímavých zábr, které si meme pipomenout. Me to být tak zvaná Bechyská duha nad Lunicí, most dlouhý 203 metr, svtov známé lázn, elektrická dráha Kiíka jezdící dodnes, zámek a mnoho dalších historických památek. Jist návštvníky zaujme i tradiní keramika. Film vás urit bude inspirovat k návštv slavného msta zaloeného Janem Lucemburským.
 
 
https://youtu.be/rQf36V5CYLw
 

* * *

Starý mlýn a jeho nový mlyná

Neprofesionální filma Bohumil Cihla vás ve svém filmu zavede na Slovensko do okresu Liptovský Mikuláš, do romantické Kvaianské doliny, která je souástí národní pírodní rezervace. Kvaianská dolina je krasové údolí východní ásti Choských vrch, kudy protéká potok Kvaianka. Vede tudy nauná stezka a jsou zde dva vodní mlýny. Jeden z nich vstal péí dobrovolné práce zruných rukou z ruiny znovu do ivota. Podívejte se na znovuzrození historického objektu ve filmu.
 
 
https://youtu.be/hrPNjW-W-BY
 

* * *

Dobíšský zámek

Mnozí z vás si jist dobíšský zámek, zaloený roku 1745, rodem Colloredo-Mannsfeld, kterým patil do roku 1945, pipomínají jako Domov spisovatel pro poteby eského literárního fondu. V roce 1998 se zámek stal opt majetkem rodiny Colloredo–Mannsfeld. Pozornost návštvník upoutá mimo samotný zámek krásná francouzská zahrada, ve které se poádají komentované prohlídky. Návštvníci prochází všemi pti terasami a zejména se dostanou do míst, kam nemá veejnost pístup. Dti zvlášt ocení na konci prohlídky malou oboru s jelencem bloocasým.
 
 
https://youtu.be/rutCv36mdq4
 
Autoi seriálu: Pemysl asar a Václav idek

* * *
Ilustrace https://www.kudyznudy.cz/ https://cs.wikipedia

Zobrazit všechny lánky autora  


Komente
Posledn koment: 15.05.2023  14:59
 Datum
Jmno
Tma
 15.05.  14:59 Pemek s Vclavem
 15.05.  12:19 Ivan
 15.05.  11:46 Vesuviana
 15.05.  08:10 Von