Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Radek,
ztra Leona.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pojte s námi do bijáku aneb Kino, biograf, bijásek

Máte zrovna volnou chvíli? Pohodln se posate a kliknte na odkaz krátkého filmu, který je vdy po ruce. Iluze velkofilmu vás uvede do seriálu amatérských snímk z rzného prostedí, nevypulírovaného profesionální úpravou a dokonalou technikou.

Ukáe vám na místa, kde jste ješt nebyli, nebo jste je shlédli ponkud jinak. Poslechnete si hudbu, která vás uklidní nebo uvede do píjemné nálady s pohledy na památky a významná místa. Toto vám nabízí seriál amatérských snímk, které urit mimo dobré nálady pináší i plno inspirace.

 
* * *

Danakil

Danakilská proláklina na severovýchod Etiopie je místo s nejvyšší prmrnou roní teplotou na svt. Je krajinou jakoby z jiného svta, která ukrývá nejedno pekvapení.  Asi 8 msíc v roce i tady ijí lidé, kteí si tu v neuvitelných podmínkách vydlávají na ivobytí. Práce autora filmu, MUDr. Lubomíra Hájka s kamerou, je v tchto mimoádných podmínkách obdivuhodná. Sám íká, e to byla osm set kilometrová cesta peklem. Sopená krajina je pro normální ivot velmi nepíznivá. Film je doprovázen poutavým monologem o prbhu cesty s cestovatelskými podrobnostmi o ivot v tak krutých podmínkách. 
 

https://youtu.be/0_IY7aDV408
 
* * *

Kosení

Kadou poslední kvtnovou nedli se ji za rozbesku scházejí sekái, aby pokosili zámeckou louku v Buchlovicích. To piláká vdy hodn divák, kteí mají rádi autentický folklor Moravského Slovácka. Kamerou Ing. Arnošta Lukeše s peklady v anglitin Petry Hekové a slovním doprovodem Pavla Leicmana se ocitnete v obdivuhodném prostedí tradic seká, kos, kroj, zpvu a vína.

Zámecký park v Buchlovicích na Uherskohradišsku hostí kadoron oblíbenou akci Písn kosecké, pi ní si mí dovednosti v kosení trávy sekái z rzných kout republiky. Film si uijí zejména milovníci folklorních tradic.

 

https://youtu.be/tYZemw7Ux9k
 
* * *

Kvtiny v imelicích

Skvlá, tradiní výstava kvtin, hýící bohatstvím barev a tvar v zámecké zahrad imelice, kde je kadoron pipravena pro milovníky kvtin tradiní kvtinová podívaná. Svt rostlin zde zastupují kaktusy, sukulenty, trvalky, okrasné deviny, masoravé rostliny, bonsaje, koení, léivky, ezané kvty, a také speciáln napstovaný sortiment skleníkové zeleniny. Pestrá, hýící paleta barev a tvar jist zaujme svým uspoádáním s doplky figur a umleckých pedmt. Nechte se unášet tímto tichým svtem krásy a ladnosti.
 

https://youtu.be/Vf6aAuakXpE
 
Autoi seriálu: Pemysl asar a Václav idek
 
* * *
Foto Petr Nejedlý a https://cz.pinterest.com/pin/431360470566159272/
Anotaní foto Evusa - Eva Rydrychová

Zobrazit všechny lánky autora

 
 

Komente
Posledn koment: 18.03.2023  17:20
 Datum
Jmno
Tma
 18.03.  17:20 Pemek
 18.03.  13:27 olga jankov
 18.03.  11:08 Vesuviana
 18.03.  09:27 Von
 18.03.  05:19 Ivan