Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Xenie,
ztra Ren.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Velikonoce v tomto roce

Jiste Velikonoce budou, nelze je vymazat z kalendáe, ale hlavn z našich myslí, z naší pamti.
 

Ji dosti let je celá rodina slavila v dom rodi naší snachy, ped asi šesti lety u našeho syna a tento rok to mlo být v novém dom naší vnuky.

Bohuel v tomto roce se rodina nesejde. My praprarodie budeme sami, syn se snachou a nejmladší synem v jejich dom, jejich prostední syn a náš vnuk bude se svou snoubenkou a naše vnuka bude se svou rodinou. Manelem a temi dtmi.

Nikdo z nás nebude mít na stole mazanec a beránka, vdyt ani ji nemám formu. Vajíka barvit nebudu, však oni všichni mají rádi ta okoládová.

Na našem stole bude pkný velikononí ubrus. Jak je starý nevím, ale je to ji snad více ne ticet let, kdy jsme ho dostali jako dárek od velmi blízkých pátel krajan. Také bude na stole v rámeku pkný velikononí obrázek, který ped dosti léty pro nás namalovala vnuka mého bratrance v Brazílii.

A co velikononí karty, které posílám pátelm?

 


 

Nemáme vycházet z domu, hlavn do míst, kde je dosti lidí. Obchod, kde lze koupit karty a pošta, jsou ve velkém nákupním stedisku. Jsme vdni za pátele, kterým meme pkné pání poslat pes internet, nebo jim alespo zatelefonovat.

Musíme se podídit tomu co se ve svt dje, ale na Velikonoce nezapomeneme. Však tak jsem vyrstala v rodin, mezi páteli a také sousedy, ve víe, která je stále tou nejsilnjší oporou.

Ovšem k Velikonocm patí také tradice. Ano, proto upeu velikononí nádivku a na zelený tvrtek musí být špenát. To snad ješt dokái, to prost musím.

Hezké klidné Velikonoce plné boího poehnání, štstí a hlavn zdraví peje Jana!

Popisky foto: Ta ernobílá je z poátku tyicátých let a slavili jsme tak jako vdy se sousedy Boí Tlo. Na druhé fotografii jsou vnouata a pravnouata ceé rodiny u našeho syna minulé Velikonoce.

 
Jana Reichová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma