Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Drahomra,
ztra enk.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

ZOO za korunu
 
Moje známá mi zavolala, e pijede do Prahy a e se chce podívat do ZOO na irafy. Co je to za pitomost? Ne, já s tebou nepjdu! Co tam budu proboha dlat? Já ten smrad z opic nesnáším a ješt vypláznu ptistovku za vstup. Ne, já nejsem padlá na hlavu. Ale nakonec jak jsem stará, tak jsem blbá, u jsem s ní sedla v metru a fiely jsme si to na holešovické nádraí.
 
Kdy jsme vystoupily u ZOO, tak jsem si všimla, e na jídelníku je grilovaná ryba. Hned se mi zlepšila nálada. Tu si dám k obdu! A zamíily jsme k pokladn do fronty. Já si vytáhla platební kartu. Ani jsem se nedívala na tabuli, kolik to stojí, byla jsem odevzdaná dát cokoliv. U okénka íkám: jeden celodenní pro seniora a podávám jí kartu. Jedna paní z druhé fronty to slyšela a ekla: Vy to máte za korunu. Co za korunu, jakou za korunu, dláte si z nás blázny i co, blekotala jsem a za okénkem se ozvalo: Obanský prkaz. Tak jsem podala, o ádala, ona mi strila vstupenku a ekla si o korunu. Já jsem od kasy vyšla jako ve snách. Co je tohle za pitomost.  Naposled jsem tady byla ped padesáti lety a to lístek tak levný nebyl.  Nevdla jsem, co si o tom mám myslet. Je to za korunu, tak teba nic neuvidíme. Vešly jsme turniketem do zahrady a zaaly jsme se bhvípro radovat. A radovaly jsme se ím dál víc. Jeely jsme, jaká je to krása s porovnáním, co bylo ped lety. Všude bujela zele, ádný suchopár a nevábné vn. Vydaly jsme se cestou do nebe. Mly jsme brýle proti slunci a lilo z nás jak z konve. Tohle nevyšlápnu, pomyslela jsem si, ale najednou to nebylo a tak zlé, kráely jsme jako po rovin serpentinami, upravenou cestou lemovanou kvetoucími nádhernými kvtinami, e jsme se musely zastavovat, abychom tu krásu peily.
 

Najednou, ani nevím jak, jsme stály nahoe u klece ledních medvd. Seshora crel vodopád a dole bylo polární moe. Chybl tu jen led. Medvd mohl kdykoliv pijit a skoit na nás, tak byl obraz realistický, e jsme si a po chvíli všimly, e nás dlí silné sklo. Usadily jsme se hned naproti jejich kleci a civly jsme na n, co nám pipravili. Kolem nás se rojil kik. Dti lítaly sem a tam, ddekové cvakali fotoaparáty a rodie tlaili koárky a fotili mobily u klecí své ratolesti. Vlastního slova nebylo slyšet.  Medvdi nebyli hloupí, byli to profesionálové. Vdli, kdy vstoupit na scénu, jak pózovat, kam jít na rampu, kde se otoit, odejít a zase se vrátit. Byla to tém módní pehlídka v jenom v tomté bílém koichu. Ani já jsem neodolala, pistoupila jsem a ke sklu a ta potvora manekýna se pedvádla, jako by vdla, kdy makám spouš. Tak se podívejte, jak jsem v noblese, v ptihvzdikovým hotýlku all inclusive. Kadý m oumuje, co víc si pát.
 
Tak tady ji máte, královnu
 
  

Je jisté, e jsme u ní nemohly zakoenit, kdy moje známá si chtla zakoupit jednu irafu. Musely jsme se pesunout k jejich výbhu. Tak jsme se valily s proudem dál. Kdy jsme dosáhly poloviny cesty, schovaly jsme slunení brýle a spustil se prudký šílený liják. Nkde za námi padaly kroupy, ale nás nedostihly. Byly jsme duchapítomné a vytáhly paraplata. Ale vtom jako z udlání se oba deštníky scukly, udlaly krach a rozletly se na kusy. Byly na vyhození. Tak jsme promptn vklouzly do krámku a zakoupily si za padesátku pláštnky. Kdo jste si takovou pláštnku ve vajíku zakoupili, tak jist víte, e je proti všemu monému, jen ne proti dešti. Ale zima v ní nebyla, tím pádem jsme neprochladly a po peháce a kafíku jsme se mohly posunovat k cíli své cesty. Sloni majestátní jako stodoly se neprocházeli ádnou vyprahlou savanou, ale sve zelenou Afrikou. irafy jako mrakodrapy nad mstem se pohybovaly, jako by stály.
 
Tak jsme to peily. No nádhernej den! Nádherná ZOO proti komanské dob. Krása k neuvení!         
 
Marta Urbanová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 07.09.2018  10:53
 Datum
Jmno
Tma
 07.09.  10:53 Ivan
 07.09.  09:32 ferbl
 06.09.  07:58 Mara