Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Drahomra,
ztra enk.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

To všechno vodnés as
 
Takto njak mn pipadá souasná situace pokud jde o nkterá tvrzení a skutenosti, které platily za mého mládí. Teba známé tvrzení o zlatých eských ruikách, schopnosti poradit si v kadé situaci a podobn. Ze zkušeností, které m utvrzují v pochybnostech zde uvedu alespo nkteré:
 
- pastika na myši:
V hobby marketu jsem vidl prodávat pastiku na myši v hodnot max. 10 K za neuvitelných 80 K. Dvod: byla švýcarská - neboli dovezená ze Švýcarska.
 
- podpatek boty:
Manelka si chtla nechat opravit podpatek na botách u ševce v komplexu marketu Globus. Práce a materiál v hodnot do 100 K, nabídnuta cena 750 K. Kdy se ptala na dvod, tak se švec hrd postavil a ješt hrdji sdlil: „Paní my jsme belgická firma“.
 
- francouzská voda, která tee z praských kohoutk je sakra drahá a ješt nkdy je to umpa, je pece francouzská. Dvod: Dva kohouti na jednom smetišti se nesnášejí, to ví kadý venkovan, to jen praský magistrát dal dohromady galského kohouta s praskými kohoutky.
 
- banka bez penz:
Kdy jsem si chtl z úspor u ING BANG vyzvednout bný obnos, tvrd jsem narazil. ING BANK v honosné budov v Praze nemá pokladnu. Kdy jsem se ptal na dvod, dostal jsem odpov, e nejsou normální banka. Poznámkou, e si na základ toho myslím, e skuten nejsou normální se cítili uraeni.
 
Vše se to sebhlo tak njak rychle za sebou a bylo mi z toho smutno. Pímo jsem cítil potebu najít nco eského a njakou srandu a zapnul jsem si internet a podailo se, našel jsem obojí.
Byla tam kolá ukazující noní vlky na silných mašinách mui ostrých rys a proti nim na dtské tíkolce denní husa s tváí známé eské politiky (i kdy se jmenuje Nmcová).
 
Jediné co mi ješt chybí je duch jiné písn, kde se praví: nesmíš být hochu líný, nesmíš se práce bát. A dodal bych a stejn tak myslet.
 
Nevím, e Rolex pedlal továrnu na pastiky. a vím, e dovezli je sami z íny. Kdy u je nedovedeme vyrobit mli bychom dokázat dovést sami z íny. Stejn tak národ, který dal svtu Bau by si ml dokázat opravit boty bez Belgian a stejn tak ta voda v Praze, e by se obešla bez Francouz. Ješt, e je tady ta eská spoitelna, která je rakouská pokud jde o ty banky.
 
Jaroslav Petík
* * *
Zobrazit všechny lánky autora
 


Komente
Posledn koment: 28.08.2018  14:42
 Datum
Jmno
Tma
 28.08.  14:42 ferbl
 22.08.  15:58 Von