Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Lenka,
ztra Petr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

DIALOG SE ZAGORKOU   
 
Praha je peraná auty, take má zase ucpaná steva. Kouknu do zptného zrcátka. Za mnou stojí Mercedes. Za jeho volantem sedí uhlazený límeek. Vidl m? Nevidl. Vnuje se trhání chlupu z ucha. Trhne a zkontroluje prsty, jestli byl úspšný. Tak i v Meouru jezdí vobyejný lidi, co jim rostou chlupy v uších.

Netuším, kolik ml límeek pokus, podstatný je, e m nevidl, jak taním za volantem na Zagorku. Hanka se toti rytmicky rozkecala o njakým chlapovi. Spíš jsem tedy svdkem jejích výitek smrem k nmu. Je mi to but.

Taním a beru si z toho, co si chci vzít.
 
Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné,
hvzda aby plála, lovk vyšel z mála,
hlas znl, jako hlas má.
 
 
Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné. Slunce teda dneska prošlo píchakama asn. Mám chu mu dát prémie za práci navíc. Opírá se do lutých list strom tak, e rozsvcí jejich koruny jako pouliní lampy. Jo, Hani, mít nebe bez mrak je luxus. To si nevyzpíváš, chápeš. I kdy pouiješ celý svj hlasový rozsah, stejn ti na nebe pipluje erný mrak. A ten tvj frajer, jak íkáš, má jenom z bouek své vnitní poasí. Co ti poradit, aby to nebolelo? Utra ho! A vyvez se s námi na víkend. V období sychravého poasí a nálady, kdy energie ubývá, vyváím tlupu svých cvienek do eských hor, abychom pocítily, e ješt ijeme taky pro sebe. Tentokrát nám padaly v Krušných horách exkrementy s hákama*. A vnitní poasí úastnic? Jasno, v kocovinách polojasno a zataeno nízkou oblaností, blio na jednice, teplota tla 36,5 stup Celsia, bhem cviení 38, vítr pouze mírný, místy s nárazy fénu.

Potebuješ, aby hvzda plála, vi?! lovk vyšel z mála, hlas ml, jako hlas má. Ty jedna hvzdo! Jasn. Nám se sešlo na uívacím víkendu slušné souhvzdí. Ty plály! Neuhasil je ani déš v lese na bojovce. Ozývaly se rzné hlasy, astji smích. Tak ono jim nic moc nezbývalo, kdy hledaly poklad s nohama svázanýma. Snad i ty pozitivní ohlasy znly stejn jako jejich vnitní hlas. Zato moje hlasivky dnes zní jako hlas chronické barové povaleky. Tak vi, hecovat se njak musí. A nemusely jsme víkend balit do zlatého kýe, vyšly jsme z mála. Ukradly jsme as vlastní rodin.

 
 
https://www.youtube.com/watch?v=RYDfGnhkv6g

Souhlasím, e je naprosto ádoucí, aby láska hála za nocí. To je naprosto dleité, abys byla šastná. Hani, hele, asi takhle. Ty máš prost trable s chlapem, který ti asi nedává. Nedává, co potebuješ. Nejen v noci asi, jak se dozvídám. Kašli na chlapy. Vezmi si do postele enský. My jsme se kously trochu víc v sobotu v noci, a nám zamkly dvee, které nás oddlily od našeho klíe od patologie, a tak jsme s mou kamarádkou strávily noc na kardiologii. Abys rozumla, ze zkušenosti z pedchozích víkend jsem tentokrát potebovala rozdlit první pomoc na rzná lékaská oddlení.
 
 
       
Ty naše hvzdy to pijaly, i kdy, co si budem povídat, jejich odborná praxe byla pramalá. ádná z hvzd se neopupínkovala, take teba alergologii se nepodailo provit. Urologie, nevím pro, chtla stále vyšetovat prostatu. Ale jak bylo zjištno, ádná z 23 en prostatu nevlastní. Masér mlel. Ten trochu lezl do zelí patologii, nebo nkdy dostal na stl tlo ve stavu, kdy nevdl, jestli ješt masíruje nebo u pitvá. Psychiatrie se mobilizovala pi bojovce, chvílemi to vypadalo, e se nkdo zblázní. Gynekologie byla ve stehu bhem cviení, kdy hrozilo, e tam nkdo porodí. Osazenstvo protialkoholní léebny se ale honosilo tituly a ekárnu mlo stále narvanou. Kosmetiky se to snaily zahladit. Marn. A také team kardiologie ml nkolik atestací, se srdcem ml slušné zkušenosti. Furt ml nkdo prvan v chlopních, co chvíli se srdce otevírala tak, e hrozila zástava. U nkterých srdcí se daly ohát i zmrzlé ruce. Nejen za nocí. Já jsem teda po transplantaci.
 
Hele, Hani, a to nedlám Zagorku!
 
Terezie erbáková
 
* exkrementy s hákama = https://cestina20.cz/slovnik/hovna-s-hackama/
 
* * *
Koláe pro Senior Tip © Marie Zieglerová

Profesní webové stránky:
http://www.squashpark.cz/cs/web/treneri/terezie-cerbakova 
http://ktv.vscht.cz/lide

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 04.11.2017  07:45
 Datum
Jmno
Tma
 04.11.  07:45 Bohumil
 04.11.  07:14 Dana
 04.11.  05:44 Bobo :-)))
 03.11.  17:16 Terezie erbakov
 03.11.  16:26 Von