Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Doubravka,
ztra Ilona.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Ztratil se mi lavor
Pesný eský název tohoto pedmtu nevím. Snad umyvadlo?  U nás se íká lavor. Mla jsem dva. Takový mlký – na jemné pepírání drobného prádla, a hluboký, vtší, na sedací koupele, a  rzné další pouití v rámci poteby ím vtší, tím lepší.
 
Zejm spji mílovými kroky do dementního stáí, neb se mi ji pár let ztrácí vci, ani mám tušení, jak a kde. Kdy ke mn dom pišel bydlet pejsek, a poté koika, bylo to jednoduché. Vše, co bylo menší ne oni, jsem pipisovala na vrub jejich všetenosti. Pestaly mne tak vzrušovat ztracené ponoky, boty, svetry, spodní prádlo, drobné kuchyské náiní, nit a nky. Ty se nakonec peváen pi vtším úklidu našly. Pravda, na velmi nepravdpodobných místech, kde by je ani Hercule Poirot nehledal, ale byly tam. Drátnka za postelí, svetr v botníku, bota v knihovn za knihami. Podotýkám, e jsem lovk poádkumilovný, take nelze pedpokládat, e tam tyto vci ukládám i odkládám z nedostatku citu pro slovo „uklizeno“.
 
Runíky nacházívám rzn, a utrky takté. Hodinky a brejle – to u neeším, ty se ztrácí pravideln v moment, kdy je nejvíc potebuji.
Jak si mám ale vysvtlit, e se mi doma, v mém pidibyteku ztratil lavor? Prmr cca 50 cm, výška 30cm? Barva tmavomodrá, materiál umlá hmota, zachovalý, pítulný a mj!
Ti msíce hledám. Ti msíce pátrám, mezitím probhly dva úklidy tzv. odshora dol, zleva doprava a zešikma. Prohledala jsem i zcela nepravdpodobná místa jako je mraznika, i skíka na elektrický rozvod s miem.
Nakla jsem i svoji koiku, i kdy pi mírné inteligenci lze vyvodit, e moje dvoukilová ikina s lavorem asi tko nkam odbhla – a taky kam. Je poád doma.
Pi ztrát drobnjších pedmt a mém následném výslechu ikina vdy provinile sklopila hlavu a zmizela pod keslo. Mlela, a mlení jsem si vyloila jako souhlas, tedy piznání.  Nyní, tváí v tvá obvinní, e zašantroila lavor, na mne vytrvale trucovit hledí a nehýbá se. Neekla sice nic, ale její výraz mne utvrdil v tom, e blbec jsem já.
 
Pátelé, po 90ti dnech jsem usoudila, e se bermudský trojúhelník pesthoval na naše sídlišt, konkrétn do mého domu, druhé poschodí, byt íslo šest. Jiné vysvtlení nemám.
Me mi nkdo z vás poradit, pomoci? Nevidli jste modrý umlohmotný lavor nkde na procházce ve vašem okolí? Nekrí se nkde u vašich dveí promrzlý a unavený?
Tak ráda bych ho pivítala zpátky dom!
Potebuji ho!
A nemusí se bát, trestat ho nebudu, i kdy šel moná za holkami.
Dana Šastná


Komente
Posledn koment: 18.12.2005  23:52
 Datum
Jmno
Tma
 18.12.  23:52 jasmina Dano,diky
 16.12.  18:23 Magdalena humor
 15.12.  12:23 Dana je mj!!!
 15.12.  12:07 Pavel nael
 14.12.  17:08 Vra lavr
 14.12.  16:18 Ludmila Dana
 14.12.  15:06 Dana j se omlouvm
 14.12.  14:58 Stana Dano oprav si to
 14.12.  05:08 hera Lavor