Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Doubravka,
ztra Ilona.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

as loupeník
 
Urit to znáte. V prbhu kvtna tak, jak zaíná doba posledního zvonní se zaínají vyskytovat na ulicích skupinky mladých, rozvern obleených lidiek s epicí v ruce, se slovy“ „Pispjte na chudé studenty!“. Míjím je s úsmvem, protoe vím, kde tato sbírka skoní. Proces – vybrat peníze, koupit alkohol, vypít, dát se posléze dohromady z vtšinou dost velké opice. I mé dti tím prošly. Rozilují mne jen skupinky mladých, o kterých bezpen vím, e u jsou dávno e školy venku, jestli vbec na njakou stední školu chodili, a kadoron se vmísí mezi dav a vymáhají také.
Letošní záitek však pro mne byl dost údsný. Nevím, zda to bylo tím, e mám hlavu plnou starostí, pi chzi eším neešitelné, a obávám se dn píštích, ale kdy jsem takhle pospíchala z jednoho zamstnání do druhého, a zpoza rohu na mne vyskoila parta maskovaných mladík, šátky jako lupii, erné brýle a obstoupili mne dokola, nesmála jsem se. Ucouvla jsem a prchala za další roh. Jene! Tam na mne vyskoili pro zmnu muíci v maskáích, se samopaly v ruce a granáty v druhé. Pevn vím, e to byly dtské hraky, ale v ten moment jsem se vydsila k smrti! Vykoktala jsem „Nemám, nedám!“, jeliko ten den jsem ji „dávala“ tikrát“, a zcela zmatená jsem chtla odejít. Mladík se samopalem mi však zabránil v odchodu a zahuel: „Peníze, nebo ivot, babo!“. Kombinaci piva a rumu poznám, a málem mne ten závan srazil k zemi. Podailo se mi vymanit a prchla jsem. Na svj vk docela hbit.
Další várka policajt v zeleném u mne pravda tolik nevydsila, ale zaala jsem o sob pemýšlet. Ztrácím humor? Stárnu? Nebo to je pouze mým momentálním rozpoloením, e mi to opravdu zábavné nepipadá?
Rzné pevleky, zafaovaní jedinci od hlavy k pat, muslimové, kluci pevleení za holky – to jsem brala vdy z humorem.
Kdy ale na vás míí samopal, píjemné to není.
Moc ráda bych znala váš názor, zda rozdáváte drobné kadému, na pokání tomu, kdo poádá nebo je zcela ignorujete a zasmjete se kadému pevleku?
 
Dagmar Jarošová


Komente
Posledn koment: 15.05.2005  23:38
 Datum
Jmno
Tma
 15.05.  23:38 VraK posledn zvonn
 15.05.  11:45 Janina nevm
 14.05.  18:31 Marie panika