Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jon,
ztra Vclav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Marie Zieglerová:

… jak se obejít bez adrenalinových sport


Rozhodn bych neskákala z mostu pivázaná na gumovém lan a letla hlavou do eky, kdybych si mla vybrat mezi raftováním kdesi na divoké ece a lehárem na pláích Karibiku , zvítzil by zlatý písek a moe maximáln po kolena, protoe kdo ví, co si na mne práv brousí zuby v hlubin? Kdyby mi nkdo nabízel jakékoli exotické módní sportovní vzršo, s díky odmítnu taky u s ohledem na svoje léta.


Jene!


Jene mám doma Lordíka. Kavkazana medvdobijce! Domácí lidi vdí, o em mluvím. Ale pro píští pokolení by bylo škoda nezaznamenat jeho skutky. Jsou jedinené, málokterým psem opakovatelné, leda by to byl taky kavkazan.


* * *


Kdy nám a Lordíkovi odešel vrný druh irský vlkodav Cedrik do vných psích loviš, zdálo se, e náš drahoušek konen dospl. Pestal se na celé hodiny ztrácet kdesi na kopci a tam vát pes plot na sousedy a kolem plotu honit slepice, pestal v nm hledat jakoukoli skulinku coby monou cestu k úniku do volného svta, zaal se víc dret doma na dvorku i v boud i ve vodárn, kde to tak píjemn zebe, kdy je venku pes ticet a jeho lidi jsou zalezlí u klimatizéru, zaal se chodit mazlit, co nikdy sám od sebe nedlal, prost pejsek jako z katalogu. O co tedy jde? O to, e zdání prost vdycky klame!


Marek chtl otevít bránu, aby mohl nahoru vyvézt vozík, co mu dole pekáel. Vezmu tedy z auta v garái ovlada, postavím se nahoe k zavené brance na dvorek – to aby ani náhodou Lordík nevybhl – prevence je dleitá! – a vyšlu signál brán.


Vše v poádku, Lord se vyvaluje v pedsíce boudy, neb od rána prší a na co by si nechal namokat koich, kdy o nic nejde. Marek odtáhne vozík nahoru za lípu, sedne zase do auta a odjídí. V okamiku, kdy je v polovin cesty a já se chystám, e bránu dole zavu, jen co z ní vyjede, zaznamenám koutkem oka, e se zaínají zvedat vrata na naší garái. Ne mi mozek staí zpracovat informaci o hrozícím nebezpeí, je u Lord venku a staí mu setinka vteiny, aby dostihl pomalu se zavírající bránu a byl na svobod.


HUF HUF! A KOHOPAK TU MÁME NA ZASTÁVCE, URIT JE TO NEPÍTEL! HUF! A HELE, TADY JE OTEVENO KE KONOVI (bobtail našich mladých), ALE MAREK TADY NENÍ? VIDA, TEPRVE LEZE Z AUTA! HURÁ ZA NÍM!


Lorde, zpt, nesmíš, fuj, Marku, Mark, chytni ho! A srdce mi bouchá jako zvon, v puse mám vyschlo jako na cviáku, letím ze schod jako zamlada, Hana s mimi Vendou v náruí mezi dvemi, flašku aje drí za dudlík v zubech, na zastávce Pepa Malota zjišuje, jestli nemá nco v gatích, jakou hrzu zail, kdy se Lord objevil na silnici a preventivn na nho bafnul.


A Marek pivádí Lordíka, který se k nmu tiskne v blahém oekávání, e spolu zase nkam vyrazí, kdy u ne konen na ty medvdy, tak aspo na procházku. Kdy ho pak strí za naši branku na dvorek, mám tak slabá kolena, e se musím dret zábradlí, abych ty schody zdolala.
Ne, ani náhodou to nepovím manelovi, který se nevinn ptá, jen aby e nestála, je nco nového, drahoušku?


Co by bylo? Nic se nedje. Jen mi stoupl adrenalin nad mitelnou míru. Doufám, e u nikdy víc! Kdepak adrenalinové sporty, to není nic pro mne.


* * *
Fotokoláe pro SeniorTip.cz © Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autorky