Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Radek,
ztra Leona.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Mamánci a další dtské píbhy

Televizi nemám, není se tam na co dívat, ale sem tam si najdu zajímavé vci na youtube. Mj. sleduji záznamy poadu Nebezpené vztahy, který magnát Soukup ze své stanice ped asem vyhodil. Zjevn proto, e to byl poad nejsledovanjší, tedy úspšnjší ne poady jeho, co nemohl strávit.

V poadu mne ani nezajímají píbhy, v nich on miluje ji a ona mu je nevrná i naopak. Ale vnímám ten zástup hloupých matek, které volají do vesmíru: je to mj jediný syn, musím mu pece poradit jak má ít a hýkají svého miláka teba do ticeti i déle doma a jsou nepíetné, kdy se chce osamostatnit a snad, proboha ne, se i odsthovat. Radši mu podstrojují, dávají mu peníze, hlídají si ho, a kdy se konen oení, jsou vaené peené u nj doma a sekýrují jeho enu. A chlapekové to samozejm vítají a nenechají na maminku dopustit. Jsou to a neuvitelné vci, jak jsou ti mamánci následkem mamininy pée sobetí a v ivot naprosto neschopní. Na otázku moderátora pro jsou stále doma, pro teba nepracují, odpovídají snad všichni: m to tak vyhovuje.

Ale jsou i jiné matky. Napíklad také takové, které rodí jedno dít za druhým, kadé s jiným muem, který od nich utee, a na starost je dají svému prvorozenému potomkovi. Z toho a mrazí. Jako z pípadu alkoholiky, která vdy nové miminko (šest kousk) po narození pinesla jakoby na tácu svému devatenáctiletému synovi. Syn bydlel s prarodii (o které se také ásten staral) v malém domku v tée vesnici co matka s otímem, který byl také alkoholik. Pídavky na dti ti dva propili, synovi nic nedali. Ten chodil pracovat, aby všechny uivil. Touil jít studovat, ale nemohl. Ml dívku, která studovala a nebyla ochotná s ním sdílet tento ivot. Naštstí se na konci i díky tomuto poadu našlo jakési ešení.
 

asto v rodin matka všechno obstará a mu tzv. iví rodinu. Co znamená, e na dti „nemá as“ a matka je za sluku. Manelé se navzájem odcizí a asem si najdou nkoho jiného.

Je otesné, jak se lidé k sob chovají. Jak málo myslí na dti a hodn na peníze. Moje babika (a asi nejen moje) by ekla, e roupama u neví coby.

 
Eva Stíovká
* * *
Ilustrace https://g.cz/tema/mamanci/kleinezeitung.at
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 14.10.2022  19:00
 Datum
Jmno
Tma
 14.10.  19:00 Ivana
 14.10.  18:55 Eva Stovsk Podkovn
 13.10.  11:23 Jaroslav
 13.10.  08:00 von
 13.10.  03:09 VS