Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Vavinec,
ztra Zuzana.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Koho volíte? Politiku nebo erotiku?
 
PROTIKLADY BLOGUJOU: Vesnianka: „K emu je vbec zastupitelstvo?“ Mšák: „Já teda k volbám pjdu. Chodím toti vdycky.“
 
Maruška:
 
U nás ve vsi letos vznikla zajímavá volební situace. Na volebním lístku se pyšní celých sedm kandidát. Hádejte, kolik len zastupitelstva je v naší obci? Ano, správn, sedm. Koho asi zvolím? Šmudlu? Stydlína? Nebo radji Kejchala? Sedt tam budou nakonec všichni. Moná si ale podle úspšnosti ve volbách oíslují idle a ten nejhorší bude sedt nejdál od kávovaru.
 
Pemýšlím, k emu je vbec u nás zastupitelstvo. tyi ze sedmi len jsou tam vícemén do potu, úedním záleitostem rozumí asi do té míry, e u vidli razítko na vajíku, na zasedání jednou msín pijdou vlastn proto, aby bylo na cigarety. Pátý je zase takový neuitený Šmoula Mrzout, který sice nesouhlasí s tím, aby se v obci zvyšovaly poplatky za odvoz popelnic, protoe z principu nemá rád poplatky, ale on nesouhlasí ani s tím, aby se udlalo nové fotbalové hišt, protoe z principu nemá rád rozhodí. Na skutenou práci zbývají poslední dva: bývalý a souasný starosta, zástupci dvou znesváených klan, eští Montekové a Kapuleti. Jeden vlastní obchod, druhý hospodu. Pitom u nás to stejn chodí tak, e kdy nco dleitého potebujete, nejsou zrovna úední hodiny. Ale pozor, výhoda vesnice spoívá v tom, e staí zajít do hospody, která patí starostovi. Popadnete lejstra, njaký ten bakšiš a bíte tam. Rozloíte mu to na stole a objednáte si pivo. Starostovi slivoviku. Kdy bude práv pingl na záchod, sám starosta vám to pivko natoí, nalije slivoviku nad míru a pak z kapsy u vesty vytáhne štempl.
 
No a kdyby náhodou zase po tyech letech vyhrál ten, co má obchod? Tak to potom dvakrát týdn skoíte povinn na nákup a jen tak mezi eí o prošlých jogurtech se zeptáte, jestli si nový starosta u také nechal ušít vestu s kapsami.
 
Pepa:
 
Nkdo má rád vdolky, jiný zase holky. Nkdo se zajímá o politiku, jiný zase o erotiku. A kdybych v tomhle duchu pokraoval dál, tak nkoho zajímají Vci veejné a jiného zase domy veejné... (Vidíte, to by ml Jára Cimrman radost z absolutního rýmu.) A pro tohle všechno vlastn spojuju? Protoe práv dnes nebo zítra mnozí z nás pjdou zase k volbám. No, popravd tam pjdeme všichni, protoe i tím, e svj volební lístek pkn v klidu zahodíme doma do odpadkového koše (samozejm mezi ostatní vytídný papírový odpad, i kdy jsme nikdy nevolili zelené), provedli jsme volbu. Svou svobodnou, nezávislou volbu. Své vyjádení ve stylu „stejn je to zbytený“ a nebo jadrnjší „s... na n, stejn je to všechno na h...“. ijeme ve svobodné zemi a meme se taky svobodn rozhodnout. Jak je ctná libost...
 

Já teda k volbám pjdu. Chodím toti vdycky. I kdy si taky spíš myslím, e „je to stejn zbytený“ a dokonce kolikrát nemám ve svém nitru vbec daleko k prohlášení „s... na n, protoe je to stejn všechno na h...“. Jene po volbách, kdy se tyhle chmurné pedstavy (vtšinou) skuten vyplní, si mu aspo íct: „No, jak jinak, ale zkusil jsem to.“ Nic to sice neeší, ale mívám po tom docela fajn pocit. Protoe nadje umírá a na poslední chvíli.
 
Zkrátka dneska odpoledne vhodím svj volební lístek do urny, cestou dom se stavím v cukrárn pro vdolek... Ale kdybych si ml opravdu svobodn a demokraticky zvolit (nemám vlastn vdolky rád), hlasoval bych spíš pro holky, erotiku a domy veejné. Prost pro takový normální chlapský ivot.
 

Zdroj:https://sindelarova.blog.idnes.cz/
Renata Šindeláová
* * *
Kolá Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 29.09.2018  11:15
 Datum
Jmno
Tma
 29.09.  11:15 Von
 26.09.  11:57 Renata indelov To psala Maruka a Jozfek, ne j :-D