Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Ivo,
ztra Zbyek.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Vzpomínka na letní Krkonoše

Bhem novoroní proslunné procházky jsem si vzpomnla na naši letní dovolenou. Na Nový rok toti bylo mnohem vtší teplo, ne jsme zaili na vtšin loských krkonošských túr. Poasí jako by si z nás dlalo šprouchlata. Posílalo nám dol jen mlhu a déš. A já se pitom tak tšila, e se zase po pár letech projdu po zdejších cestách a nahlédnu do malebného eského údolí! Dkovala jsem vtru, který jediný se k nám choval trochu pátelsky, kdy nám obas odhrnu alespo kousek výhledu…
 Nemli jsme holt štstí. Sluníko nám svítilo jen dva dny - pi píjezdu na dovolenou a pi odjezdu z ní. Naštstí jsme to díky pedpovdi u alespo tušili, e to tak dopadne. A tak první nápad padl u cestou do Krkonoš - pijedeme do Pece sice a odpoledne, ale to nevadí. Kdy vyrazíme hned, stihneme dojít a na Snku a meme si tam aspo uít západ slunce, ne se nám na celý následující týden schová ta naše hvzda za mraky.
Odholan jsme vyrazili - a stálo to za to!

 

 
Na velkolepém pedstavení nás pekvapilo jen jediné - kolik dalších lidí napadlo toté. Pipadali jsme si trochu jako v kin - v tomhle "nebeském sálu" se sešlo ostatn víc lidí ne v mnoha jiných v posledním roce. Sdílení je vlastn moc fajn.


Po týdnu šlapání v dešti a mlze se mlo opt vyasit. Ten poslední veer ale stále ješt beznadjn pršelo, take se skoro nedalo vit, e se po plnoci mraky roztrhnou a slunce se zase ukáe. Logicky pišel další nápad: Co tu ne píliš povedenou dovolenou tedy zakonit ješt východem slunce? Tentokrát se ale nevyškrábeme a na Snku, my si ji naopak vyfotíme! Sice budeme muset vstát ve ti, s sebou horké kafe a nkolik teplých vrstev obleení navíc do mrazivého rána, ale to bude jen malá nepohodlná da za úchvatné svítání okoenné lehce tajuplným noním výstupem.


Povedlo se. Ticho hor nás pivítalo do své nárue a odmnilo naše odhodlání jedineným  záitkem. Snka si navlékla kouzelný prsten se slunením drahokamem, který nás nejprve pozval ke snídani a potom svými paprsky rozjiskil celou krajinu.
 
A poté se zaaly probouzet zvuky a my jsme se vydali zpt dol. Udlali jsme si velice píjemnou teku za rozporuplnou dovolenkovou vtou. A pak e štstí nechodí po horách! Podle m - chodí.
 
Fotoreportá: Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 12.01.2022  09:27
 Datum
Jmno
Tma
 12.01.  09:27 Renata .
 11.01.  09:39 Vesuviana dky
 11.01.  09:37 Von