Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Mistr Jan Hus,
ztra Bohuslava.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Fotoreportá z Máchova krajePed pár dny jsem se vrátila z Máchova kraje. Kdy se dívám na fotky odtud, íkám si, e bych moná mla tenhle píspvek nazvat spíš fotoreportáí o Bezdzu. Tahle dominanta vévodí fotkám z kadého dne, ze všech výlet. A u se vyškrábete na jakýkoliv kopec, Bezdz pitahuje zrak.

 
Tváí se líbezn ze všech moných úhl i vzdáleností. Je to zkrátka rozená modelka.
 
 
Ale nechci vás nudit jen Bezdzem. Kadý kraj, i ten zdánliv nejobyejnjší, má své vnitní kouzlo, které je nkdy vidt hned a jindy ho objevujete postupn. Kouzlo Máchova kraje je nejspíš trochu profláklé, pesto se tam poád dá objevit nco navíc - teba osvující ticho v úasném borovicovém lese, kam krom pár pších turist nikdo nezavítá. Vtšina vyrazí autíkem a popojde k cíli, rozhledn i hradu, pár metr. A tak se vám klidn me stát, e za celé dopoledne nepotkáte iváka... Civilizace se pipomíná svými zvuky jen odkudsi zdálky, a to ješt zdaleka ne vdy. V nkterých místech je takové ticho, e vás pekvapí i nesmlý ptaí hlásek v korunách strom...

 


A kolik se tady dá objevovat krásných skal, skalek a pískovcových útvar! Všechny ani nemají svá vlastní jména... ím opuštnjší, tím pro nás lepší... Na fotkách níe je idovský vrch (poblí Oken) a Pruský kámen (poblí Jestebí). A pojmenované, na obou jsme byli sami.
 

 
Svou podívanou samozejm nikdy nezklame samotné Máchovo jezero, které ve dne pipomíná exotický pímoský záliv, zatímco veer se mní v romantické vodní souznní (lovku bí v hlav ty verše... jezero hladké v kovích stinných... beh je objímal kol a kol...).

 
 
 
Ale kdo chce, ten si vdycky nco k obdivování najde. Krása je všude kolem nás. Jen k tm oím je poteba otevít i srdce. Vnímat, kochat se a uívat si kadou jedinenou chvíli plnými doušky.

 Tak si to také bájen uijte! Peji vám krásné letní dny.
 
Renata Šindeláová
* * *
www.literarnistrom.cz
Zobrazit všechny lánky autorky
 
 

Komente
Posledn koment: 28.08.2021  17:17
 Datum
Jmno
Tma
 28.08.  17:17 Joska
 11.08.  16:43 Renata . Dkuji
 11.08.  11:03 Marta
 11.08.  10:46 Ivan
 11.08.  08:31 Von
 11.08.  08:20 Vesuvjana dky
 11.08.  06:50 RYFUK
 11.08.  06:31 sv
 11.08.  03:00 olga jankov