Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Zlata,
ztra Andrea.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Ve znamení elvy

Nenaranci! Uvedla svj rozhoený monolog Elvíra. V únoru, kdy na jejich kídla padají epice snhu a oni nevdí, co by sehnali do zmrzlých zobák, to je jim lovk dobrej. Ale na jae, kdy by si pál, aby mu zpívali o lásce a hráli na loutnu, vykašlou se na nj a staví si vlastní hnízda. lovk zstane sám se zbytkem slunenicových semínek a rozhlíí se potají, jestli nkde njakého osamlého ptáka neuvidí.
 
Pták i partner je víc ne dost. Co o to. Ale mívají partnerky. To je okolnost, která evidentn brzdí vznik trvalého vztahu, nato pak vyvedení mláat. Pouení zní: pozor na ptáky! Neiv je, nebo si t nezaslouí! Je teba obrátit pozornost jiným smrem. Teba na medvdy. Jednoho znám. Je to takový do sebe zahledný typ. Je spoivý. lovk jako já si s takovou vlastností neví rady. Vdy mi šlo víc o okamik štstí, které obas nco stojí, ne o dlouhotrvající nudu. (Nebo naopak?)
 
Poznala jsem Berany, Raky, Kozorohy... nejlepší by byla elva. V zim zmrzne a srdce se jí zaheje a s prvními sluneními paprsky jara. Pl roku je zaruen vrná. I spolehlivá. Pomalá. Nikam jen tak rychle neutee. Dlouho vydrí. A ti stalet! Navíc má kruný. Kdyby m pod nj pozvala, bylo by to prima, v tom nelítostném svt napchovaném spchem a stresem. Ve znamení elvy se ovšem nikdo nenarodil. Ve zvrokruhu chybí.
 
A tak iju sama. A zas pijde zima, "nenaranci" budou znovu loudit semínka. A já? Hloupá enská?! Pestoe se s jejich štdrostí potkávám, jedin kdy pošlou pozdrav z výšky, který pistane na mém klobouku nebo na psovi, kterého vedu na emínku, pjdu a zase nakoupím semínka slunenice a budu zase krmit všechny ptáky z Prahy a okolí.
 
Sama budu jíst chléb se sádlem a ve svátek si ho posypu cibulí. Potud Elvíra.
 
Ludmila Lojdová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 23.07.2021  18:37
 Datum
Jmno
Tma
 23.07.  18:37 Bobo :-)))
 23.07.  10:29 jarmila
 23.07.  09:03 Von