Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Pankrc,
ztra Servc.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

A tak tu ijeme

Obyvatele našeho domu poloila chipka. Utkvlá pedstava naší babiky, e je as umít a nemá cenu se léit zapíinila, e jsme všichni onemocnli. Babika sice neumela, ale úspšn nás všechny nakazila. Jak jsme u kašlali se zkíenýma nohama a stereo, nebylo vyhnutí absolvovat turistický pochod po ordinacích obvodních a odborných léka. V peplnných ekárnách na nás peskoily další bacily, take do lékárny jsme se doplazili. U pokladny jsme vytáhli penenky a zaplatili všechny pedepsané léky. Brblání mého mue, na co platí celé ty roky pojištní, jsem zarazila pi druhém nadechnutí. Aby byl v obraze a poád se nedivil, ukázala jsem na opravenou budovu jedné zdravotní pojišovny a parkující luxusní auta.

„Ml a pla, prmrná mzda ti roste a co koho zajímá, e zrovna ty na ni nedosáhneš. Úedník to tak napsal, tak to tak bude.“ Horeka stoupala a na další nadávky u nezbyla energie.

Doma pak pi pohledu na sloení drahých lék, jsem si asi mla uvait poádné kafe a zamíchat do nj obyejný Paralen. Zpotila bych se stejn a mla bych to levnjší.

Samozejm kdy stou dva, vdy je he na tom mu, protoe u rýma u chlapa se rovná jedné noze v hrob. Jeho úvahu, e by se mohlo jednat o zmutovanou ptaí chipku, jsem okamit vyvrátila. Nestarej se, ptáci vtšinou pochcípají, tebe se to netýká, u jsi ji pekonal. Abych stále nemusela poslouchat to hekání a sdílet s ním to strašné utrpení, odešla jsem kašlat do obýváku k televizi.

Po celodenním sledování rzných seriál jsem se veer zkontrolovala, zda njaká ta kulka z pistole nezasáhla i m. V ase ureném reklam jsem podimovala, abych nemusela do omrzení sledovat ten zázrak omlazování pomocí krém a pozorovat smeku ps i s chlapem ve svetru. Zprávy jsem sledovala z pouhé zvdavosti, kdo koho zase okradl. Chvilku jsem se zasnila. Co by se stalo, kdyby se všechny ty nepoctivé peníze promnily ve slanou vodu? Konen bychom zde mli moe a nemuseli se za ním trmácet pes pl Evropy. Byl by z toho alespo njaký uitek pro všechny.

Na druhý den jsem si nechala koupit asopisy. Bylo jich dost. To si potu a nco se dovím, zaradovala jsem se.
První strany s fotkami a lánky o celebritách v rzných obmnách. Úsmvy zprava, úsmvy zleva, kdo se s kým soudí, kdo koho zase urazil, která s kým a za kolik. Další stránky jsou plné recept, samé kalorické bomby. Jak u tedy neodoláte a nacpete se, tak hned na dalších stránkách Vám poradíme jak zaruen zhubnout. Vedle doporuené diety ukázková fotografie boubelky ped a po. Pipadalo mi, e po msíní diet ta samá osoba vypadá jakoby prošla koncentrákem. No nevadí, listuji dál. V horoskopech se alespo dovím, co m eká.

A tak se doítám o pevném zdraví a úspších v práci. Pitom leím jak Lazar a mu jen doufat, e m pro nemoc nevyhodí. Alespo jsem vyluštila kíovky, abych si zbystila rozum. Co kdy ho ješt nkdy budu potebovat? 
Anna Malchárková
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 14.04.2021  10:25
 Datum
Jmno
Tma
 14.04.  10:25 Vclav
 14.04.  09:36 Vclav Pokorn
 14.04.  08:39 Von
 14.04.  02:31 Ivan
 13.04.  20:25 Bohumil K.
 13.04.  13:51 lenkap
 13.04.  10:34 Jarmila