Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Mistr Jan Hus,
ztra Bohuslava.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Ty jsi ale bhna!
 
Bhání jsem vdycky nenávidla. lovk se u toho nevhodn potí, nepíjemn zadýchává, flekatí jak dalmatin. Navíc je to innost nekulturní, nedá se u ní ladn sedt s nohou pes nohu, pít víno ani tlachat o nových zázraných tabletkách na hubnutí. Bhání je toti aktivita mnohem víc vhodná pro psy ne pro lidi. Nejsem pro bhání stvoená. Rychlý pohyb mi nedlá dobe. Vzduch kolem m najednou ídne. Pitalivost je vtší. Mj tlak dosáhne takových hodnot, e si pipadám jak jídlo v papiáku. Uvnit se celá nafouknu. Nohy mi vyrostou nejmén o ti ísla a palec se snaí si ve špice boty vykutat vlastní noru. Plíce se mi scvrknou do dvou rozinek, ke kterým vede místo prdušnice popraskané slámové brko. A zatímco mi prsa bolestiv pleskají o tvá, moje potní lázy se snaí pilákat co nejvíce komár a agresivních ps.

U ve škole jsem bhání nesnášela. Ale snaila jsem se. Motivovala jsem se. Hypnotizovala jsem spoluaku pede mnou s pedstavou, e mi ta mrcha ukradla mou poslední vloku, tehdy nedostatkovým zboím. Hrdá na svj jedinený výkon jsem tsn za cílem padla k nohám uitele a zatímco jsem ho s vyvalenýma oima prosila zbytky sil o umlé dýchání, on pesunul svj pohled ze stopek na m, pak zase na stopky a nakonec jen suše zkonstatoval. „To není bh, ale procházka rajskou zahradou!“

 

Trénovat bh jsem zaala zcela nedobrovoln ped pár lety, kdy jsem zaala dojídt do práce vlakem. To souvisí s tím, e jsem nenapravitelný asový optimista. Projevuje se to tak, e a do poslední chvíle mám poád pocit, e mám dost asu. Jakmile ale za sebou zabouchnu dvee od bytu i kanceláe a podívám se na hodinky, musím vyhlásit poplach. Je zejmé, e za pt minut ten kilometr na nádraí neujdu. A tak jsem musela zaít bhat. Na podpatkách. Jsem stoprocentn ten nejlepší závodník v bhu na podpatkách na svt.

Všichni chlapi by si zlomili nohu v první zatáce a ádná inteligentní enská nemohla natrénovat na jehlách tolik, radji by si toti vzala taxík. Ujelo mi to za ta léta jen ptkrát. tyikrát byl kvli mn výpravím zastaven vlak. Tikrát mi fandili cestující stojící na perón potleskem a skandováním. Dvakrát jsem si zpsobila zranní, kdy jsem s odvahou kaskadéra naskakovala do rozjídjící se soupravy. A jednou mi byla odpuštna pokuta za pebíhání pes uzavený pejezd. Miliónkrát jsem se zpotila jak stepní kráva. Ale postupem let jsem si na to dobíhání na vlak zvykla tak, e v moment ztráty zamstnání mi po pár týdnech doma zaalo to bhání chybt.
 
Slyšela jsem u víckrát, e doma lovk zane blbnout, co pesn se mi stalo. Nemusím, ale zaala jsem bhat rekrean.  Já, odprce bhání! A ješt divnjší je, e m to zaalo bavit. Postupn jsem si zlepšila kondiku a jsem za to na sebe pyšná. Nedávno jsem navíc zinkasovala trefné ocenní od známého: „Jsem t vidl, jak jsi trénovala. Ty jsi ale pkná bhna!“
 
Renata Šindeláová
 
* * *
Kolá Marie Zieglerová
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 14.08.2017  08:59
 Datum
Jmno
Tma
 14.08.  08:59 Renata . Ivanovi
 14.08.  08:34 Ivan
 13.08.  16:02 Renata . Dky za vae reakce! ;-)
 13.08.  11:52 ferbl
 13.08.  11:18 Vclav
 13.08.  10:52 Ivan
 13.08.  08:39 Von
 13.08.  06:18 Bobo :-)))