Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Sobslav,
ztra Roman.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

DÍT NA PALUB
 
(Diamond Princess- únor 2015) První den na lodi v divadle jsme si všimli neho podivného, co nás rozesmálo kadým pohledem na tuto podivnost. Šli jsme na pedstavení, která jsou na lodích parádní s úasnými umlci vybranými z celého svta. Nikdy si pedstavení na lodi nenecháme ujít. Ten první den jde vtšinou o ukázkové pedstavení, kde se umlci v rychlosti stídají s nejlepším íslem svého repertoáru, aby cestující nadchli. Oni pak radostí z podívané další dny do divadla picházejí.

Sedli jsme si s Vladimírem do tvrté ady ped jevišt. Vtšinou sedáme dále od jevišt, bylo však dost plné divadlo a pední ady ne tak obsazené. V té tvrté ad kousek od nás sedla babika a ddeek s vnukou. Odhadovali jsme, e tak šestiletou. Prarodie mohli mít kolem osmdesáti let. Upozoruji, e na lodi byli peván starší cestující. Takový roztomilý plovoucí domov dchodc. Zdálo se mn, e jsem tam jedna z tch trochu mladších, krom personálu lodi a té malé holiky. Ta malá byla jediné dít, které jsme na lodi zahlédli. Moná, e babika s ddou ji vzali na výlet, aby rodim ulehili. Kdy jsem se podívala z boku a pehlédla oima naší adu padl mj pohled na n ti. Upozoruji Vladimíra, a se také pootoí a podívá. Rozesmáli jsme se i nkolik lidí co sedlo v ad za námi a zjistili, co je nám tak k smíchu. Staenka se staekem sesunutí v keslech spali a malá dívenka si hrála s rukou babiky, která byla bezvládná, jakoby mrtvá. Vnuka sinalou rukou nadhazovala a ta bezvládn padala do klína babiky. Ta neprocitla, ani kdy vnuka zaala vytrhávat chloupky z babiiny brady. Pelézala pes oba spící na druhou stranu ady a oni úpln oddan spali spánkem spravedlivých. Nic je z této pozice nevyrušilo, ani kdy pedstavení zaalo. V polovin programu se dda vzpímil v sedadle a snail se zjistit, o co jde.

Babi stále v mrtvolném spánku. Nevzbudila ji ani voucí skupina umlc, ani saxofon, který jeden z muzikant pouil pi sólovém vystoupení.

tyicet pt minut šel program a já u mla obavu, e se bábince nco pihodilo.

Vystoupení skonilo, spadla opona, rozsvítila se svtla. Lidé nadšen tleskali a pivolávali zpátky vystupující. Vtom se babika probrala a vehementn poala tleskat. Odcházeli jsme z divadla za naší podivnou trojicí. Babika se obrátila na vnuku a povídá: „To bylo krásné pedstavení, e?” Holika radostn pikyvovala. ivé dít prarodie totáln uondalo, take divadlo jim poslouilo k úasnému odpoinku.

 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 22.07.2019  08:52
 Datum
Jmno
Tma
 22.07.  08:52 Lenka
 21.07.  00:02 olga.jankov