Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Vendula,
ztra Heman,Hermna.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

PENÍZE NEBO IVOT!

Kde je poptávka, tam je nabídka. Otevel se nový obchod. S nejpoptávanjším artiklem. Multihypersupermarket ŠTSTÍ. Reklamní kampa nebyla teba, tohle zboí se prodává samo. Nad vchodem, kde se tlaí davy a ušlapávají lidi, hádají se o poadí ve front a vymýšlí kliky, jak pedbhnout, visí nápis: VŠE, CO POTEBUJETE KE ŠTSTÍ. Bankovky se tu pehazují vidlema. Bankovní konta jsou vystavená prvanu. Cinkají tu prachy.
 
Cink! Krásný sterilní dm s bazénem za miliony a sousedkou, co umí za vysokým plotem a závistí se vznáší. Cink! Krásné byty pro krásnou budoucnost našich dtí. Cink! Vytunný automobil. V sad s respektem a úctou. Klakson netroubí, ale ve: Debile, co dláš? Cink! Sedaka letošního modelu. S dárkem navíc. Vtším zadkem, zpocenými zády nebo houserem. Cink! Kombinovaná sekaka na trávník, je nelze rozeznat od koberce. Po stisknutí udlíku pokosí i lidský porost. Cink! Obí virtuální televizor, jeho prostednictvím se mete penést kamkoli chcete a pocítit neuvitelné. Zorat rýem pole. Kydat hnj. Vytírat podlahu hadrem v klee. Podojit krávu. Ušít šaty. Pravideln cviit. Nepeírat se. Cink! Dovolená na exotické plái s personálem, co vás kadou hodinu namae a otoí jako ízek na pánvi. Cink! Výtah na Mount Everest.

Cink! Pilulka, co vyškvaí všechno sádlo z lidského tla. Cink! Prsa ptky jsou v akci 1+1. Nekup to?! Kdy pikoupíte prdýlku, vyjde to ješt levnji. Cink! Vyposilovaný biceps a peká buchet. Mozek? Bohuel není v nabídce.
    
 

Cink! Sušák na vlasy, na salát, na prádlo, na ovoce. Cink! Drti odpadu, drti špatné nálady. Cink! ehlika parní. ehlika na vrásky. Cink! Praka prádla. Praka na prachy.
    
Všechno to potebujeme. Staré vci vyhodit. Staré lidi vyhodit. Co není pln funkní, je poteba vymnit. Všechno se musí blýskat novotou. A kdy na to nemáme, meme zakoupit alespo obal,
co jako štstí vypadá.
 
Nabídka ješt není dokonalá, ale teba v oddlení lidí je prodejních poloek miliarda. Teba typ spoádaný, vrný manel, co hrne dom bagrem prachy a kvtiny. Nikdy nezapomene na výroí svatby. Jeho koníkem je mytí oken. Kdy si chce udlat radost, peluxne byteek. Nepohazuje smradlavé fusekle po byt. Miluje nakupování. Vdy souhlasí se enou. Umí íkat en, e je krásná a štíhlá.
 
Vrná manelka s titulem Zmiss. Se smyslem pro humor. Bez migrén a hormon. Draice v posteli. Bez touhy dlat kariéru. Vítací typ i v asn ranních hodinách. Vynikající matka a kuchaka. Významná vdkyn v oboru Rýmika. Diplom Truhláka a Zednice.
 
Dti se tu kupují v sadách nejastji chlapec a dívka. isté, uhlazené, nezlobí, nedrobí. V nabídce jsou jen s IQ nad 150. S pestrou slovní zásobou, pouze schází dkuji a prosím. Milují školu a sport, který vydlává chechtáky. Kdy Kvitová vyhraje, prodávají se víc tenisti. Peje-li si zákazník lepší spoleenské postavení, koupí si golfistu. Jen ten ovál pro rychlobruslení nám stále schází.
 
Babiky a ddové jsou také na sklad. Poptávka je ale pouze po tch zdravých, v dchodu a s pedagogickým vzdláním. A moc nemluví. Do ehokoliv.
 
A také malé oddlení domácí mazlík tu je. Kupíkladu psi výjimených plemen. Trhai, co hlídají hmotné statky a masírují páníkovo ego. Vibrátoi, co je zebou pacinky a mstská závj je pro n lavinovým nebezpeím. Kabelkái s nalakovanými nehtíky, co pesn ladí s outfitem paninky. Zatím je na sklad jen model, co štká. Novjší model bude u zpívat a hovínka si uklízet sám roztomiloukými tlapikami. 
    
No jo, má to ješt to má mouchy. Je tu ale konkurence. No, konkurence. Takový malý obchdek NAŠTSTÍ. Je tu všechno zdarma. A moc lidí tady není. Jo, psobí lacin.  

 

Nkdo si musí pjit speciální brýle, aby tu širokou nabídku uvidl. Nkomu staí jen chtít. Me tu poídit leccos.
 
Teba poleení ve vysoké tráv s kopretinami. Nebo poleení v mechu, kdy koukáte do korun strom, jak se hýbou a stídav odhalují oblohu. Zmoknutí na kost a aj s citronem. Mámy záchvat smíchu, jaký jste u ní roky nevidli. Úlevu, kdy vidíte tátu bez únavy. Rozlití klidu v tle, kdy se k vám v noci pitulí rozespalý syn a pravideln dýchá. Husí ki na koncert dcery. Piichnutí ke staroitnému nábytku, ze kterého je cítit ivot. První výhonky zasazené kvtiny. Sms úasu a vyerpání na vrcholu hory. Zavený diá, kuchy a prádelnu. Doasn zavené dvee za vším. Slastnou samotu a ticho. Vni erstv upeené bábovky. Dvojku vína u vaení. Králíky, co erou vaše vlastnorun nasušené seno. Vysokého mue, který má srdce pesn ve výšce vašich uší. Spiklenectví s tchýní. Správn zvolená slova k vyjádení pocit, která ale neubliují. Proplesknutí po zopakované chyb. Vteinu, kdy cítíte, e jste tady správn.

 
 
 
Máme štstí, e je nabídka pestrá. Štstí je, e máme monost výbru. Naštstí!
 
Tereza erbáková
 
* * *
Koláe Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 14.07.2017  21:27
 Datum
Jmno
Tma
 14.07.  21:27 lUDK
 12.07.  06:42 Bobo :-)))
 11.07.  17:33 Von
 10.07.  12:16 Bohumil
 10.07.  07:23 zdenekJ
 10.07.  05:31 KarlaA