Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Darina,
ztra Berta.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Obrázky a slovem o mnohém kolkolem
 
SRDCE

Jsem sice blázen, ale jsem tvj kamarád. Jsem sice vrahem, ale mám t strašn rád. Jsem jako vláha, co chladí tvoje rty. Jsem jako pára, co pálí tvoje sny. Jsem tvoje srdce, co za tebe ruku líbá. Jsem tvoje srdce, co velký šrámy v sob mívá. Jsem tvoje srdce, tvoje mysl špinavá, jsem a budu první, kdo v perný chvíli zaváhá. Jsem jako truhla, co dáváš do ní vzpomínky. Jsem jako pusa, co podá všechny novinky. Jsem jako síla, kterou zvládneš pekáky. Jsem jako íla, co vede všechny uráky. Jsem tvoje srdce, co za tebe ruku líbá. Jsem tvoje srdce, co velký šrámy v sob mívá. Jsem tvoje srdce, tvoje mysl špinavá, jsem a budu první, kdo v perný chvíli zaváhá.
 
 
SKON HVZDY

Padá hvzda, nco si pej. Njakou skladbu, prosím, mi hrej. Jak zlatá a záivá nocí tajemnou putuje nad námi, krajinou nádhernou. Opeš se o m, hladím ti tvá. Hvzda tu nechala arovnou zá. Vítr t obejmul teplou peinou, je to tu krásnjší kadou vteinou. Ped námi dolina jako dla semknutá horami. Jsem jako sa. Zmítá m váše, chaos a krása. Mé srdce bezpeí a spokojenost hlásá. Jsi jako Caesar a já jsem tvá Kleopatra. Já jsem tvj mikrofon a ty jsi mj Sinatra. Hvzda u zapadla, noc stále bdí. Jsi princem, co na mém klín spí. Pání skryté v oblacích, za chvíli se svítá. Jsem obchodník u krámu, co štstí k sob vítá.
 
 
TAK TO JE

Na svt nestaí, aby ses bál, však moná postaí, kdybys miloval. Nkdo se narodí, jakoby nic, jiný zas umírá, a tak ve z plných plic. Kdy t pepadne al, ptáš se, kde se asi vzal, nemáš pro to vysvtlení, cítíš jenom lidskej ár. Pichází tíha nesmrtelná, stáí je blí a blí, dtství dvee zavírá. Pro se ivot vzdaluje? Pro víc lidí umírá? Je to tím, e stárneme? Nebo e smutek vradí rád? Neumím odpovdt na tyto otázky. ivot jsou peníze, je riskujem do sázky. Co jeden neme, jiný nespraví, co druhým pome, jiní nedají. Cítím se bezbranná, v duši stále dít, bojím se dospt, bojím se vidt. Musím se postavit, na vlastní pst. U to není : “Maminko, musíš m vést.” A tak to je a bude bývat, jednou je svit, jindy se bude stmívat.
 
 
CHÁRON

Picházel za mnou denn, hrozivý, erný sen, postava v erné kápi, v lodi, ji tvoil padlý kmen. Z mlhy se vynoila a zdálky na mne kynula, zalil mne chladný pot a hrzou jsem se budila. Piplouval za mnou pevozník a vracel se zas zpt, z druhého behu eky, kde mrtvých je jen svt. Svírá se hrdlo, srdce, dochází mi dech, budila jsem se ze sna, bála se stín na okolních zdech. Né, kiím, já nechci ješt s tebou jet, tam, kde ptáci nezpívají, stromy jsou bez listí, kde studená je zem a slunce nesvítí. Ubhnou léta, ztratí se i sen, vychovám dti, vnouata, smíím se s osudem. Bráním se stále, ale stejn dobe vím, e jednou, jednou pijede a já mu zaplatím.
 
 
 
 
ŠEPTEJ MI DO TICHA

Šeptej mi do ticha, šeptej mi krátce, jak ivot utíká, šeptej o lásce. Šeptej mi o tváích, co vidíš v dáli. Šeptej, a uslyšíš, kde housle hrály, šeptej mi do ucha, chci slyšet tvj hlas. Ani tvá pedtucha nezlomí nás, ne si nás odvede shon, pjdu snáz, uslyším-li šeptat tvj hlas.
 
 
Markéta Šestáková
* * *
Koláe © Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 17.03.2021  18:07
 Datum
Jmno
Tma
 17.03.  18:07 Markta estkov Maltov Velk Dkuji!
 17.03.  11:15 Evussa Ndhera
 17.03.  08:30 Von
 16.03.  21:08 Kvta podkovn
 16.03.  12:59 KarlaA
 16.03.  11:57 Vesuvjana dky
 16.03.  10:39 Lucie Krtk
 16.03.  09:55 olga jankov
 16.03.  07:40 Ivan