Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jon,
ztra Vclav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Miluj, proto ij / Klaunova ukolébavka
 
Miluj, proto ij

Pátelství je pouto, které nelze petrhnout fyzickou silou. Pokud je mezi správnými lidmi, bývá vné. Vím, je však tké vyselektovat to dobré od tch falešných. Co je ale podstatou pátelství? Je to dvra, respekt, povaha, to, co nás spojuje i rozdluje, hlavn však pravá pátelská láska. Kdo se bojí dvovat a mít rád, ten si pátele tko najde. Ubohostí je, sipátele koupit.

Já osobn si myslím, e se bez pátel nedá ít. Pro? Nebýt mých kamarád a kamarádek, rodiny a blízkých bych byla nic. Pouhá prázdná slupka bez ivota. Jako bych nemla vzduch a nemohla dýchat, nemohla ít. Nemla bych oporu, nemla bych se komu svit, s kým se smát, koho vyslechnout, komu poradit, nemla bych nic, co mám te. Kdo by mi pomáhal v tkých chvílích?

Kolem sebe mám vtšinou lidi, na kterých mi záleí. Udlala bych pro n cokoliv. Nic mi nenahradí jejich úsmv, nic m nebolí tolik, jako jejich al. A a jednou nastane as louení, bude m to bolet jako ezná rána, je ne a ne se zahojit. Ovšem i pesto vím, e zstanou v.mém srdci alespo vzpomínky, a e na toho lovka, který m opustil, nikdy nezapomenu, a u jsme se rozešli v dobrém i zlém.

Srdce je jako obrovská skí. Má nesetn mnoho šuplík, které patí všem, na kterých nám záleí. Kadý má svj vlastní. Dokonce jsou tu i ty, které stále ekají na nkoho nového. A pak, kdy nastane dlouhá chvíle nebo zlé asy, otevu jeden šuplík, vytáhnu vzpomínku, abych ty asy, proité s oním lovkem, oivila. V tu chvíli si uvdomím, e kadá minuta strávená s páteli stojí za to.

ivot si musíme uívat plnými doušky a do poslední kapky, nejlépe s lidmi, které milujeme.

 
* * *

Klaunova ukolébavka

V dálce stojí nmý klaun, co ukázal mi mnoho faun. Vnesl svtlo do mého ivota, pomohl, kdy ve mn vládla samota. Je má záchranná lo a já jsem troseník. Vypukla válka a já jsem váleník. Vím, e pec mezi námi není nic, však kdy t vidím, chci t ím dál víc.

Tvá se sice tuze smje, ale duše, ta se chvje. Jsi svtlo i mj stín, jsem ráda, e to vím.

Duše vzlyká, chce t mít, chce tvé ruce do svých vzít. Jsi vítr, co ovívá mou duši, pesto e ztracena je v buši. Jsi má nadje, jsi má víra, a já myš, co riskuje pro kus sýra.

Po roce pijde jaro zas, s ním první ráj, vzpome si na mj vrný hlas, vzpome, e existuje ráj. V lásce je touha, váše a krása, bez ní jsi troska, vdy je tvá spása.

Nezapome, jsi šasten na svt, jsi rád, e podzim pijde po lét. Sám se umíš z plna hrdla smát, umíš se vcí kolem sebe bát. To je na tob nejkrásnjší. Krása vnitní, ne jen vnjší. Miluji t hrozn moc, láska ve mn vzkvétá. Te peji ti krásnou dobrou noc, klaun m ji nevnímá.

 
Text: Markéta Šestáková
Koláe:  Marie Zieglerová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 21.02.2021  17:52
 Datum
Jmno
Tma
 21.02.  17:52 Tom Zeck
 17.02.  08:50 Markta estkov Maltov Dkuji
 16.02.  09:27 Jana B. Moc pkn pspvek!
 15.02.  22:53 Ivan
 15.02.  22:51 Ivan
 15.02.  10:03 KarlaA
 15.02.  08:25 Von
 15.02.  07:39 Renata . Dkuji