Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Zina,
ztra Ondej.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Koridory nad námi

Tak u je to zase tady. Nový letopoet s sebou nepináší jen mnohá pedsevzetí, nové kalendáe a diáe, ale také nová proroctví o budoucnosti lidstva. Proroci a vdmy mají n. Jist ji ped nástupem nového letopotu dkladn prozkoumali postavení hvzd, vnovali bezesné noci píprav horoskop a kazili si zrak pi pohledu do kišálové koule. Kdo ví nebo snad jen koketuje s vírou v pedpovdi budoucnosti, má jist v tchto dnech mnohou píleitost dozvdt se, co náš svt eká a nemine…

Ale jsou ješt i jiní astrologové, kteí se vnují spíše „drobné denní din“. S plody jejich mravení práce se meme setkat v  novinách a asopisech i na internetu. To jsou ti, kteí pedpovídají budoucnost nám, jednotlivcm, a to na kadý den. Horoskopy sice nevyhledávám, ale piznám se, e obas, pokud zahlédnu „své“ znamení zvrokruhu v novinách (vtšinou veer, nebo pes den na takovou kratochvíli nemám as), petu si se zájmem, jak ml mj den vypadat. Dozvím se napíklad, e práv dnešek byl vhodný k navázání nového vztahu, k investicím, je to den plný optimismu a fyzických i psychických sil; taky jsem mla obdret malý dárek (nezapomete tuto pozornost oplatit!) a dopis s dobrou zvstí. Skutenost je, el, úpln jiná.

Dopis jsem sice dostala, ale byl v nm úet za telefon, po dárku ani stopy, o duševní síle se mi nechce mluvit a fyzická taky nic moc, optimismus mi skuten nemohla dodat rána batohem do hlavy pi cest do práce. Moná, e ta investice. I kdy zaplacení sloenky za ten telefon asi investicí nebude. Co se týká navázání nového vztahu - dovolte, abych se zasmála.

Pemýšlela jsem, pro ty pedpovdi nevycházejí. Jist to není tím, e by si je snad autoi horoskop vymýšleli! Vím pevn, e se kadým znamením skuten poctiv zabývají. Tak v em je problém? Jako pijatelné (pro m) se jeví vysvtlení, e planety jsou opravdu daleko. A mezi nimi a námi neleí jen svtelné roky, ale i atmosféra naší Zem. A ta je zvláš v posledních letech doslova peplnná. Prohání se v ní nejen rozhlasové vlny a televizní signály, ale i signály mobilních telefon. Jen si pedstavte, kolik zpráv létá kolem našich uší! A eknme, e se pohybujete práv v oblasti, kde si lidé volají špatné zprávy a posílají „esemesky“ se sdleními typu: neudlala jsem zkoušky, dostal jsem „kouli“, bolí m zub. A to vybírám jen bné špatné zprávy. Jsou i horší. Vy je sice neslyšíte, ale ony jsou ve vzduchu. Jsou všude kolem nás nabity negativní energií. Vaše osobní planety se mohou snait sebevíc, ale jejich síla proti sítím mobilních operátor pozvolna slábne. Obávám se soumraku astrologie (tedy alespo té kadodenní)…

ekáte radu, jak si trochu vylepšit den? Jednu mám: milí spoluobané, posílejte a sdlujte si radji dobré zprávy! Tak se i my ostatní meme ocitnout v koridoru dobrých zpráv.  

 
Eva Vlachová
* * *
Ilustrace © Iva Pospíšilová

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 29.01.2020  09:40
 Datum
Jmno
Tma
 29.01.  09:40 Jana
 29.01.  09:24 Vesuvjana dky
 28.01.  15:09 Von
 28.01.  12:19 Vclav