Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Andrea,
ztra Jon.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

NEVOLAT!

Dobrý den, máte chviliku?“ Kdy zvednu telefon a na druhém konci uslyším podobnou zahajovací vtiku, ihned tuším, kolik udeilo. Buto dostanu njakou skvlou super mega výhodnou nabídku na jakýsi produkt, otázku do mn neznámého przkumu i se rovnou dozvím, e jsem vyhrál sout, které jsem se nikdy neúastnil.
 
Mnohdy je tahle úvodní vta zárove i vtou poslední, protoe u nkterých lidí se jedná o spouštcí stimul velmi agresivní (vtšinou verbáln projevené) reakce a rychlého konce rodícího se hovoru. Na rovinu íkám, e podobným „nabídkám“ a všeteným dotazm také pespíliš nefandím. Zrovna ten poslední – vaím si obd, všude nepoádek, nic se mi nedaí, co má byt v hrnci, je na zemi a naopak, ucpaný dez hrozící peteením, s vyptím všech sil podpaluju sporák a do toho všeho zazvoní telefon. Nechám všeho a utíkám ho zvednout (co kdyby šlo o ivot) a lup najednou otázka, jestli mám problémy se spaním. Problémy jsem ml okamit, jakmile jsem se vrátil do kuchyn.
 
Stejn tak jsem krajn nevrlý a protivný, pokud zrovna ekám dleitý hovor (resp. smsku) od njaké té zástupkyn lepšího pohlaví a po úvodních tónech oblíbené melodie skoím jak tygr po mobilu, abych se dozvdl, e postupuju do finále njaké hokus pokus soute (kdy zaplatím drobný poplatek, ha ha), kde mu vyhrát tolik penz, e… To tak.
 
Pokud se nejedná o jeden z výše popsaných pípad, bývám vtšinou milý, slušný a strašliv se zajímám, coe mi to ti hodní lidé tak strašn výhodn nabízejí. Ono - emu by poslouilo, hned ten telefon poloit a nechat je, a se vrhnout na dalšího chudáka? Já jsem takový dobrák, e si rád vyslechnu jejich nabídku. Do tch sebemenších detail, zajímá m úpln všechno! Jak takový „hovor“ probíhá? Sluchátko, resp. mobil odloím stranou a dlám si svoji práci, vdycky tak po necelé minut do nj krátce zamumlám cosi ve stylu: „Mete to trochu rozvést?“ „Te jsem dobe nerozuml, zopakovala byste to?“ „Upesnte to, prosím.“ „To m zajímá, povídejte.“ Pak u nezbývá ne stopovat, jak dlouho to onen dotyný vydrí a kolik toho má ke sdlení. Nkdy bych ekl, e pedítá skoro celou knihu…
 
Hurá, bingo, došli jsme a na konec. Nabízející se raduje, zlomil m, ulovil dalšího ptáka do své sít, byla to dina a skoro ochraptl, ale pece! Povedlo se! U zbývá jen jediné... Coe? Jak ztratil zájem?!
 
Jsem to ale zmetek, co? Kdy to dotáhnete a sem, úpln cítíte vraedné naptí a nepochybujete o tom, e kdyby šlo poslat telefonem bombu, u vám jedna trí z ucha.
 
Dost zábavy se dá uít, odpovídáte-li na všemoné otázky. Je radost zkoušet, kam a lze zajít, dokud ti druzí nepoznají, e jim všíte bulíky na nos a pokoušíte jejich trplivost. Ostatn, nedlají oni to samé vám? Rád vzpomínám na jeden takový hovor, kdy jsem pestelil (a to setsakramentsky) hned v prvním kole. Koukal jsem toti zrovna na film o jistém skotském horalovi, a tak m pi dotazu na vk nenapadlo nic úasnjšího, ne e mi je rovných tyi sta let. Na druhém konci se rozhostilo rozpaité ticho, tak jsem hnedka dodal, e si dlám samozejm legraci – slyšitelná úleva – tyi sta mi bude a za dva msíce – konec hovoru. Tohle mi teda neserali. Jindy to bývá lepší.
 
Take pokud podobný styl telefonát taky nepatí k vašemu „cup of tea“ (e vám taky neposlali ten slíbený milion, co?), nemusíte hned práskat se sluchátkem i se snait zamáknout klávesu hluboko do útrob nebohého mobilu. Zkuste být prost jen zvdaví.
 
Tomáš Záecký
 
Ilustrace © František FrK Kratochvíl
Zobrazit všechny lánky autora  


Komente
Posledn koment: 15.07.2019  12:40
 Datum
Jmno
Tma
 15.07.  12:40 Ludmila
 06.07.  16:53 Von
 01.07.  07:14 Bobo -:)))