Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Dorota,
ztra Alexandr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Co znamená tylístek
 
Jak pkné je probudit se do rána plného sluníka. Hned nás napadne co všechno meme ten den stait a pi dobré vli s radostí udlat. Je mnohem lepší máme-li tch plán více, mnohem lepší ne nedlat nic a snad se dokonce nudit.
Sluníko m hned nalákalo dát všechno potebné do praky, jaká krása bude se sušit na sluníku a ne v sušice. No, ješt e ji máme, ale kdy to není opravdu nutné, nepouívám ji.
 
Tak a co dál?
Nco dobrého uvait k obdu, ale ješt ped tím pokropit kvtináe a nesmím zapomenout, poádat manela abychom poslali po internetu gratulaci dcerce jedné netee, zítra jí bude patnáct let. Nemáme rádi ty hotové gratulace, vdycky najdeme fotku njakého rozkvetlého kee z naší zahrádky, ale ono toho nyní práv moc ji nekvete. Bude to trochu hledání.
 
Ne praka dopere a ne se manel vrátí ze svého ranního pochodu v buši, poklidím kuchy po snídani a slíbila jsem zavolat jednu krajanku, pro kterou mám pipravené eské asopisy. To jist budu mít as pkn naskládat prádlo do koše, protoe máme trochu zmnné plány, prádlo nyní vší manel.
Šest schod na horní trávník a to pkné zaklánní pi všení jaksi ji nezmohu, ale manel se to celkem dobrovoln nauil. Jenom mu nesmít radit. Konen dobe víme, e mui toho znají více ne my eny. Pro bychom nepodkovaly.
 
Vte nevte pesn to vyšlo. Jenom jedna malá zádrhel. Jsou tam v koši opravdu veliká prostradla  a tak jsem se nabídla, e tentokrát pomohu. Manel mn pomohl dostat se nahoru na trávník a co vidím, tam uprosted kvete jetelíek. To je krása. A ješt vtší dárek vidím, docela malý ale skutený tylístek. Nepamatuji si, kdy jsem naposled vidla tylístek. To je ji opravdu dávno. Všechny jsou vylisovány v tch nejmilejších knihách.
Utrhla jsem ten tylístek a manel hned udlal fotografii. To bude ten nejpknjší obrázek k patnáctým narozeninám. tylístek pro štstí.
 
Hned jsem smrem do nebíka podkovala.
 
Text: Jana Reichová
Foto: Zdenk Reich
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 21.04.2019  09:43
 Datum
Jmno
Tma
 21.04.  09:43 ferbl
 20.04.  07:11 miluna