Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Helena,
ztra Ludvk.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pekvapení jara
 
V kiovatkách praských ulic v Praze 4 kulaté námstíko. Naproti abka, obchdek, kdy nkdo nco zapomene nebo na nco dostane chu. Bh su. Uprosted námstíka dokola stromy, laviky. Pohoda ve stínu pi cest pro pány, pro dámy i pro psíky. Nkdo si oteve zakoupené pivo, jiný v kornoutku zmrzlinku. Posadí se, dají slovo, pohovoí. Pohoda jako v parku. Slunce praí do ulic a tady je oáza, klídek ve stínu strom, v nich usedají holubi lidem k nohám i na strái, aby dole nco sezobli. Kadý z místních se tu zastaví, posedí, odpoine, pohoví si nebo se jen tak dívá do korun strom, v nich u budou te na jae co nevidt rašit první lístky.

 

Ale letošní jaro je jiné. Letošní jaro je pekvapivé. Kolem námstíka vytyili parkovací místa. Od letošního jara je ostrvek obklopen parkujícími auty, kterými se lze jen stí protáhnout. No budi, msto potebuje peníze, pokývali místní hlavami a mleli.

Ale letošní jaro je ješt jiné. Letošní jaro je plativé. Kolem námstíka namísto nejsilnjších strom zbyly jen koeny. tyi zdravé koeny, jak zhodnotili místní odborníci. Zstalo jen pár slabších stromek. Ne zesílí, aby ty silné mohly následovat. Moná radní eknou, e zasadí nové. Nové, ale urit ne vzrostlé. Nové, ale ne dají stín, tak to trvá léta, to budeme pod drnem, shrnou místní, kteí pravideln picházejí na námstíko. Nejsou schopni ani nadávat, jen pláou. Je po stínu, po pohod, po kráse, po všem, co je sem pitahovalo. V letním áru není moné sedat na prudkém slunci, není mono si odpoinout. Kdy mezi sebou utrousí jen pár slov, tak s otázkami, pro je zele z velkomst vysouvána? Pro jsou vtve v ulicích oezávány všem stromm a kem? Snad to není proto, aby nemusela auta parkovat ve stínu?
 
 
 
Lidé si stují. Aby jim vyhovli, tak druhý den na kadý paez navršili kopeek hlíny, aby nebyly vidt. A je vyízeno.       
 
Marta Urbanová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 07.04.2019  19:54
 Datum
Jmno
Tma
 07.04.  19:54 Vesuvjana ach jo...
 07.04.  14:46 ferbl
 07.04.  09:44 Marta Ach, jo
 07.04.  09:12 Von Ach j...