Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Oldika,
ztra Lada.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Jak Bobovi nco pibylo v kalhotách

V pátek odpoledne po šicht prohlásil Bob erník, eený ernoch, ke kolegm v šatn: „Píští tejden mám dovolenou. Pobrali jsme prémie, tak to pkn roztoím!“ A odebral se do pivnice Semafor, aby dvanácti pivy a pti rumy zahájil týdenní spanilou jízdu.
 
Nutno podotknout, e ke spanilosti mla daleko. Kadodenn se pti šesti hospodami propil k veeru s obrovským oknem, v úterý a ve tvrtek byl ten auslág tak obrovský, e ani netrefil dom a vyspal se - jednou v ekárn na nádraí, podruhé na zemi pod elezniním nadjezdem.

Pátek byl hrozný. Za prvé se probudil do morku kostí prochladlý, za druhé píšern vyválený a za tetí mu bylo píšern blb. V osm se dopotácel dom. Kdy se dal konen dohromady, pravil sám k sob: „erníku, dneska prrr! Dáš si po obd dv ti tyi na tu ukrutnou íze a deš dom!“

Oholen, pevleen a u docela v dobré kondici dorazil ke Gregorm. Gulášek s osmi knedlíky pišel k duhu. A hned po nm jedno, druhé, tetí… Jene po nm ješt tvrté a slivovice od kamaráda a fernet… Pokraoval Na Tarase panákovým trojbojem – vodka, rum, zelená, a k veeru se doplíil na hlavní nádraí. Tady sedla velká spolenost – Gejza Lakatoš oslavoval tyicáté narozeniny. „Po si k nám sednout, ty bejku!“ zahlaholil a u táhnul Boba ke stolu. Objednal rundu, pak druhou, tetí… K Bobovi si pisedla Margitka. V jeho alkoholem zakalených oích nádherná holka. Ani to, e trochu smrdla, mu nevadilo. Po další rund, kterou platil Bob, ho popadla za ruku a odtáhla z hospody. V kolonském baráku, ve špinavé posteli mu ukázala, jaká je ta pravá cikánská divoká láska. A za hodinu ho vystrkala ze dveí.
 
Kdy se ráno probudil, docela se podivil, e je doma. Zbytek týdne u nepil, ani nechodil ven, protoe zjistil, e se mu z gatí jaksi vykouila penenka a dokonce i všechny drobné. Zato mu do nich nco pibylo.
 
V pondlí ráno byla, jako obvykle, ekárna závodního stediska nabitá k prasknutí. Bob posedával nervózn u dveí, a co chvíli vybíhal ven, aby se po minut zase vrátil. Kdy na nj konen pišla ada, vešel do ordinace, koutkem oka se podíval na sestru vyplachující v umyvadle šampusky a na otázku lékae, co mu chybí, špitnul: „Spíš mi nco pebejvá. Mám muky!“ Doktor se na nj nevícn podíval a ujistil se: „Coe máš?“ „Muky,“ zašeptal tichounce Bob a podrbal se. Starý felar se zatváil ván, vstal, pešel ke dveím, otevel je a do plné ekárny zahlaholil: „Pedstavte si, ernoch chytil filcky a píde s tím na stedisko!“

 

Po opadnutí první laviny hurónského smíchu zavel, otoil se k Bobovi, jeho obliej ml v tu chvíli barvu pionýrského šátku, a povídá: „To si musíš dojít na námstí do drogérie k Pitnerovi a koupit si takovou vodiku na hubení obtíného hmyzu! Nepamatujete se, sesti, jak se to svinstvo na psí blechy menuje?“ obrátil se na od smíchu slzící sestru u umyvadla. „Saracil!“ vyprskla.
 
To bylo v pondlí. Ve stedu ráno sedl Bob v ekárn znovu. Samozejm se na jeho nebohou hlavu snášely uštpané poznámky, nebo zpráva o mukách v jeho kalhotách se po fabrice roznesla rychlostí blesku. Kdy vešel do ordinace, doktor se na nj pes brejliky udiven podíval a se šibalskou tváí se ptá: „Copak, to ten Saracil nezabral?“
 
„Práv, e zabral a moc,“ skuhrá Bob a stahuje kalhoty. A léka uvidl nco, co ješt za svoji dlouhou praxi nikdy nespatil. Nešastníkovi se od pupku a na stehna sloupla ke.
Doktor si pošoupnul brýle a podíval se zblízka. „Nojo, ty filcky u opravdu nemáš!“ konstatoval. „A etl jsi vbec návod u toho Saracilu?“
„Neet. ikal ste, abysem se tim namazal, tak sem se namazal.“
„Nojo, ty vole, ale ten sajrajt se musí edit jedna ku desíti!“
 
Jan ehounek
* * *
Autor kresleného vtipu Peter Krissa
Kolá Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 19.01.2019  08:31
 Datum
Jmno
Tma
 19.01.  08:31 miluna
 18.01.  16:28 zuzka
 18.01.  15:32 Karolna
 18.01.  14:47 zdenekJ