Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Doubravka,
ztra Ilona.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Vánoce
 
Ruku v ruce a rok za rokem se stále opakují vánoní asy. Jsou to asy, kdy se dává pednost tradicím a slovním projevm, jak kdo koho má rád. Nemusím pipomínat, e vánoním potšením jsou chvíle s milovanými a pak také i s dáreky, které nám nadluje, u nás, Jeíšek. Kdybychom si mohli poodstoupit a vidt svt jako na dlani, vidli bychom, jak kadá osoba na svt je šastná a milovaná nkým druhým. I za první svtové bylo Štdrý den vyhlášeno pímí, protivníci si podali ruce a hráli spoleenské hry.
 
Kdo nemiluje Vánoce, nemiluje sám sebe a ostatní. Lidi co prskají a lamentují, jakoby jim nkdo šlápl na palec, nejsou normální. Takovýmto pípadm je teba pomoci. Nadávat na nákupní horeku nebo na peplnnou dopravu, tím se zkrátka nic nevyeší. Však by jich neubylo, kdyby se na ulici pousmáli a slušn se pozdravili. as vánoní je pedevším o laskavosti.
 
Štdroveerní veer je nejhonosnjším dnem v roce! Na tento den se všichni peliv pipravujeme. Uklízíme nkolik msíc dopedu od stechy a po sklep. Peeme a vaíme nkolik dn. as kvapí. Na hodinách odbíjí plnoc a pak poledne, nedli co nedli se zapaluje další svíka na vnci a ejhle, Jeíšek klepe na dvee. Všichni se sejdeme v jeden den a v jednu chvíli zasedáme ke stolu. Kadý u stolu pednese, eho si v roce povaoval a závren podkujeme vyšší moci. Podává se pedkrm, polévka, a u si ani nevzpomínám, kolik toho všeho vlastn bylo. Nedokavostí jsem se nemohl dokat chvíle, kdy se pjde ke stromeku.


 
 
Stromeek zhasnutý, dárky nikde!!!
Dti bte nahoru vyhlíet Jeíška, u by ml dorazit, tak a ho ješt stihnete. Bíme po nohou rukou, síly co nám staí s vidinou, e uvidíme toho Jeíška. Nikdy se nám ho nepodailo zahlédnout. Najednou se ozval ten nejlíbeznjší zvuk na zemi. Cililililink! Zvoneek. Nadšením jsem breel a bel dol. Strom a ke stropu rozsvícený, tpytil se jak noní obloha a co bylo pod ním!!! Ohromné kvantum dárk, malých, velkých, nepeberná škála tvaru a barev, zlatá, stíbrná, ervená. Byl to ráj na zemi. Francouzské dvee byly oteveny a maminka zvolala: Dti, pojte zamávat Jeíškovi. Vdy jsem tajn dkoval, e se tu stavil a byl tak štdrý. Štstím se mi vyronily slzy a v tch slzách, odraz noní oblohy.
 
Franci Urban


Komente
Posledn koment: 24.12.2020  15:32
 Datum
Jmno
Tma
 24.12.  15:32 Evussa Nikdy nezapome
 24.12.  13:21 Marta
 24.12.  09:54 Von
 24.12.  03:55 olga jankov