Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Zbyek,
ztra Monika.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Shodit ze sebe spoleenskou obludu  
 
Nebo...tanit Jak? Jsou rzné zpsoby, jak to udlat. Meme teba chodit do kostela nebo chytat ryby. 

Miluji tanec. Moderní, bišní, spoleenský i scénický - nejvíc ze všeho ale ten domácí! Kdy si taním podle svého. Bez pravidel. A hlavn: kdy m nikdo nevidí! Tss, klidn vyfiknu figuru Michaela Jacksona nebo se postavím na špiky jako baletka. Pipomíná to falešné zpívání ve sprše. Mu zcela popustit svou fantazii a zatímco klidn vytváím svým tlem pohyby podobné kei po uštknutí hada, pipadám si jako profík. eknte co a já vám to doma pedvedu! (Ale musíte nejdív zavít oi!)

V tanci je svoboda, jupíí! Uívám si tu probuzenou vnitní radost,dtskou spontánnost. Taním mezi galaxiemi, v pralese nabo na louce plné kopretin, balancuju na špiatém vrcholku hory a vbec se pitom nemusím bát, e bych mohla spadnout. Ve své mysli si vytváím cokoliv! Druhotný efekt? Ten nejdleitjší: zapomínám, vygumovávám, resetuju. Tak dobrý. Antidepresiva mou ješt chvíli zstat v šuplíku.

Pak objevuju novinku. Tuhle disciplínu jsem nevymyslela já. Mají pro ni oficiální název. Prý spontánní tanec.To je ale objev! Nedivím se. Objevujeme nkteré vci poád znovu. Protoe poád zapomínáme na to, co je nejdleitjší. Uívat si ivot! Mli bychom všichni zaít úpln od zaátku. Jako bychom byli miminka: správn dýchat, jíst, spát. Místo toho jsme se nauili vydlávat, utrácet, šetit a dlat si starosti. Tak se nememe divit, e obas potebujeme tu spoleenskou obludu navleenou na našich duších ze sebe shodit. Tu hnusnou obludu plnou pravidel a povinností a schémat.

Jsou rzné zpsoby, jak to udlat. Meme teba chodit do kostela nebo chytat ryby. Nebo tanit jako já. Spontánní tanec je stejn oistná záleitost jako meditace, je to meditace v pohybu. Proto to tak bezvadn funguje. Osprchuji se tóny hudby, kterou mám ráda, vykoupu se svcenou vodou rytmu a pošlu svou mysl do lázní.

Doporuuji všem, vyzkoušejte si to. Nebo cokoliv podobného. Bute na chvíli díttem, svezte se po skluzavce, poskote si v lese, state se taneníkem, malíem nebo zpvákem, state se na chvíli ím jen chcete. Dlejte vci, které máte rádi, které vám rozšiují váš vnitní svt, kterým v sob rostete a léíte se... ze souasnosti. Psobí to trochu jako vyráení klínu klínem, ale jsou to dv rzné vci. Musíme vyskoit ze souasnosti, abychom se dostali do pítomnosti svého ivota, abychom byli sami sebou a zárove umli být se sebou samými, o to nám hlavn jde.
Jako bychom byli miminka...

 
Renata Šindeláová
 
Zdroj:https://sindelarova.blog.idnes.cz/
* * *
Koláe Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 05.12.2018  09:41
 Datum
Jmno
Tma
 05.12.  09:41 Vclav
 05.12.  09:34 Von