Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Oldich,
ztra Lenka.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

ROVNOVÁHA - Veselé Vánoce

Schopnost udret polohu tla v prostoru... jo, stavím si pod nohy balanní náiní prakticky denn, je to mj denní chleba, trénuju to, balancuju, ale udret polohu duše v bném dni, a ješt v tom pedvánoním, je nkdy sci-fi.

Balím dárky ješt dlouho po plnoci a ráno zírám jak vyvoraná myš na voucího budíka. Hbitov oil, soused má infarkt, barák narušenou statiku a já hnípu. No, 15 minut do zvonní, dcera škola, potom trénink...to nedám...dám! S rychlostí svtla naházím hadry na sebe i dceru, která si v pohodice vlaje bytem, grrr! Kafe do auta, skvlý nápad, biju se vítzn do prsou, jak skvle jsem to vymyslela a zatímco se jednoru snaím pipoutat, vzáptí mohu vštit budoucnost dneška z lógru v klín. as? Pt minut do zvonní. Sakra! Pevleení nepipadá v úvahu. Zlatý erný hadry! Trénink za pl hodiny...hm, pedstava, e se budu v úvodu tréninku maskovat za bosu ješt ušla, ale hodina tréninku schovky klientovi za zády mi pipomnla Mr.Beana... Nic, jedem, pedávka dcery škole, uf, pumpa, ištní kalhot, te vypadám jako kdy jsem neudrela mo...je to posun, ped tím jsem vypadala, e neudrím stolici. V aut sušárna, take ped dvemi klientky stojím vyfoukaná od jiního vtíku, úsmv. A vida, pišla kompenzace. Klientka se mi poprvé po pl roce postavila z lehu bez opory idle! Sklízím plody plroního cviení! Jo, je to dobrý, takhle to má vypadat, tohle je rovnováha...dala bych si kafe!

A je to ješt lepší, sms od klienta, který zhubnul další 4 kg! Jásám, tak se to dnes peváilo, jedna blbá kávová píhoda ku dvma dobrým zprávám. 

V krku pouš, rychle vodu, láhev, taška, apartní prádlo, abych se pedvedla fyzioterapeutce v plné kráse. Sedím v busu a chválím se za krásné napímení, uívám si Adele v uších...cítím, jak se natahuju a do píjemného chladu v hydích...oou, láhev potebuje víko, to ví i mimino! Adele típnu zobák a koukám, e sedím jako kachna v loui. Uzávr! Doma! Blbec! Spolucestující nepítomn zírá z okna, kapesníky padly všechny. To je dneska njaký mezinárodní den polévání se nebo co? Jak po ktinách se vítám s kamarádkou fyzioterapeutkou a po pochvale, jak skvle vypadám, jí nastavuju zadnici, aby vidla, jak skvle vypadám i zezadu. Prádlo durch, oblékám apartní spoáry - asi erár. Hlavou mi jde, e do Playboye dnes konkurz neudlám! To jsem se pedvedla! Diskutujeme o rovnováze tla a já to slovo zaínám nenávidt. Jo, dnešek je v rovnováze, pouze v jiném poadí. 

Vlastn ne tak úpln. Vánoní veírek ve školce, kde jsem teda zvrhla zapálenou svíku...ale to u k dnešku njak patí. Kamarádka, která to s námi sdílela. Kamarádka, která uvaila oblíbenou políviku pro mého syna. Známá, co nezištn doprovází mou dceru na krouek. Jsem rovná, po zákroku fyzioterapeutky - kamaradské výpomoci i bez bolesti pod lopatkou.

 

Budou Vánoce. Krom kapra se všichni sejdeme iví u jednoho stolu. Jo, byl to skvlý den, i kdy nebyl v rovnováze, duše v rovnováze zstala. Jen to kafe bych si dala!!!

A je tedy píští rok v rovnováze nejen vaše tlo, ale hlavn vaše mysl. A máte ve špatném dni vdycky sílu najít to dobré, a máte chut ít, a máte chu se pohybovat. Veselé vánoce!
 
* * *


JAK JSEM OIVILA PAVLA

Máme doma pavouka. Jmenuje se Pavel a bydlí na záchod ve skínce vodomru. íkali jsme naší malé Jule, aby brala pavouky jako kámoše. A co tam dlá?

Pije pivo a kouká na telku, no. Vera jsem ale zjistila, e zmnil bydlišt. Blbec! V Mrazáku 2, Šuplík 3. Diagnoza: hypotermie.

Pipravuju poheb a on pohnul nohou. Hibernace u pavouk? Moná vykoukal v telce na hajzlíku, jak se lidi nechaj zmrazit a šel na to po svým. Nebo si šel pro chipsy do špajzu a... splet si dvee?

Opatrn ho vyndávám s hovzím. Vybavuju si kurz první pomoci - ádný alkohol, pomalu ohívat… umlý dýchání? Ne, neije. Jsem smutná, chtla jsem být svdkem zázraku.

Uloím ho na vatiku a strkám zpátky hlavu do mrazáku, abych pokroila v inventue mrtvých zvíat. Pavel dlá mrtvýho. Ješt chvíli se peru s králíkem v šupleti a vatika je prázdná. Zmizel. Dsí m pedstava, e ho zašlápnu po tom všem, ím musel projít. Ne, nikde není.

Zázrak! Seká! Tak u asi lemtá pivo s kámošema a stuje si, e ho áká kráva oivila ped Vánocema. Píští rok tam vlezu já a nechám se oivit 24.12. Jsem zvdavá, kdo to uklidí.

 
Tereza erbáková
* * *
Rozhovor s Terezou erbákovou "Jsem majitelkou pokladu, he"
Profesní webové stránky:
http://www.squashpark.cz/cs/web/treneri/terezie-cerbakova 
http://ktv.vscht.cz/lide

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 18.12.2017  10:49
 Datum
Jmno
Tma
 18.12.  10:49 Terezie erbakov
 18.12.  10:13 Dagmar
 17.12.  17:32 ferbl
 17.12.  16:07 Josef ermk Vem peji krsn vnoce
 17.12.  14:10 Bohumil Peji Terezce moc pkn Vnoce!
 17.12.  09:01 Von
 17.12.  06:12 Bobo :-)))