Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Ldie,
ztra Radana.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Gunther avenue
 
Domek, do kterého jsme se pemístili, se nám moc líbil. Byl proti všemu, kde jsme doposud pebývali, prostorný a ml zahrádku s ovocnými stromy kolem dokola. Strom s pomerani a citróny a broskve, švestky, hrušky, úplná paráda. Tšili jsme se na úrodu.
 
Dti byly ve svém ivlu. Zahrada byla vynikající. Hrály si tam kadý den a obava o n nebyla ádná. Mýlila jsem se, nebo i v uzavené zahrad íhá nebezpeí.
 
Daniel vylezl na strom a spadl z dvoumetrové výšky dol a byl chvíli v bezvdomí. Nahnalo nám to hrzu. V nemocnici zjistili, e ml otes mozku. Take bez dohledu to stále nebylo moné. A ne dítka vyrostou, eká nás stále nové naptí a nepedvídanost. To u jsme mli dva roky ivota v Austrálii za sebou a sláva, zaínáme chápat filmy v televizi. Doposud jsme se dívali a domýšleli jsme si, kdy jsme nerozumli všemu. Vzalo to dva roky úmorného uení. Kdyby mn to ekl nkdo pedem, tak bych mu to nevila. Kadý má na to svj as. My pi práci a starosti o ti dti jsme to zvládli a za dva roky a bohuel perfektní to nikdy nebude. Kdykoli nkde promluvíme, máme tký eský pízvuk a ihned se nás lidé ptají, odkud pocházíme. Dtem se to nestává, ty mluví stejn jako Australané. Doma si však stále udrujeme eštinu. Nechceme, aby dti na svj mateský jazyk díky nám zapomnli.

 
 
Po veerech, kdy u dti spaly, jsem ekala na Vladimíra, ne pijde z práce,trochu jsme si popovídali, co je nového, a šli spát. Tím, e pracoval od tí hodin odpoledne a já od rána do tí, kdy jsme se míjeli, jsme se vidli jen ráno, ne jsem šla do práce, a veer.
 
Dti chodily spát kolem sedmé veer a mn nastal odpoinek. Dívala jsem se na televizi, nebo jsem vaila na píští den a také jsem pletla nebo etla, a tak tch pár hodin samoty, ne pišel Vladimír, rychle uteklo.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma