Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Berta,
ztra Jaromr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Jeho Velienstvo zlodj salám
 
Co m mrzí nejvíc, jak rychle pišel Rex na chu lidskému jídlu. A kdo ho na n nauil? Samozejm má milovaná maminka! Marn jsem na ni apeloval, ádal ji, zakazoval i pikazoval, a ho jen proboha nekrmí od stolu tím, co práv jí.
 
„Jsem snad krkaví matka? Pece ho nenechám trápit hlady, chudinku malýho, podívej se na ty smutný oi, jak prosí a breí! Vdy ty mu urit nedáš ani najíst, jak t znám!“
 
Jist… Zbyten jsem argumentoval, e kdyby ml tedy opravdu hlad, asi by ral granule v misce, místo toho aby je pyšn obcházel jako páv a tváil se, e rát nco podobného je pod jeho královskou úrove. Zmetek jeden! Pkn rychle si omotal matku kolem drápku.
 
Vtšinou jakoby mimochodem pijde do kuchyn, kdy zrovna jíme. Poslušn si sedne na zem v uctivé vzdálenosti a tiše kouká. Kdy na nj obas mrknu, hned smutn nakrí oboí a v oích má takový zvláštní výraz, který lze stí popsat slovy. Kadý, kdo má psa, ale pesn ví, o em mluvím. Jaká bezcitná povaha by mu odolala?
 
Já.
 
Proto pichází na adu druhá fáze. To se milý chlupá posouvá pomalinku ke stolu. Kousíek za kousíkem, ale pozor, kdepak njaké plíení! Schváln dává najevo: Podívej, tady dole jsem! Kuí, funí, nohama škrábe po zemi, a jakmile se znova uvelebí do sedu, zapojí do hry i jazyk, kterým si bez pestání olizuje tlamu. Mlask, já chci svj díl!
 
Pokud i tohle citové vydírání sele, nastává u pímý fyzický útok! Poloí mi hlavu do klína a jen smutn odfrkává a kulí oi. Z tlamy mu pitom zapáchá tak krásn, e má lovk rázem vtší chu k jídlu.
 
Jindy zase zniehonic objevím zpod ubrusu vykukující velký enich a slyším teskné kuení a plativý náek. V tenhle moment bych musel matku asi jedin pipoutat k idli, aby jí nezaaly kusy snídan, obda i veee po hrstech padat na zem. A Rexíek ere a ere… e div nepraskne.
 
V souboji jeden na jednoho se uchyluje k lstivjší metod. To s pehledem hereckého barda pedstírá nezájem o vše kolem a jen neten polehává a pospává. Veer po práci si takhle otec chystal jídlo. Vytáhne pivo, sáhne pro chleba, z linky vezme n a z lednice šišku salámu.
Vše si srovná na talí za Rexova znudného dohledu. Otvírák! Vzpomene si a vstane od stolu, na moment se otoí a lup, to u jenom slyším: „Rexi! Ty hajzle! Já na to ml takovou chu!“
 
Kdy dorazím na místo inu, je u dávno po všem. V kuchyni odpoívá vše na svém míst, pouze ta šiška salámu chybí. Rex schovaný v obýváku za keslem dvakrát hodil ohryzkem a tatíkova veee je fu. Prost zlodj jak vyšitý! Pokal si na vhodnou píleitost, packami se zapel o stl, do zub popadl tuný úlovek a hezky rychle se vypail. Vše bhem nkolika sekund a bez sebemenšího hluku! No eknte sami, nemilovali byste takového psa?
 
Tomáš Záecký
* * *
Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 01.09.2017  09:58
 Datum
Jmno
Tma
 01.09.  09:58 Danka
 30.08.  18:07 Von
 30.08.  06:19 Bobo :-)))
 29.08.  17:25 Vesuvjana dky
 29.08.  13:57 ferbl
 29.08.  13:23 oga jankov
 29.08.  07:59 KarlaA