Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jan,
ztra Ivan.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Kalhotky
 
Kalhotky, gaky, gatky, majtky, majteky – takhle všelijak se ve Slezsku íká tomu kousku obleení, typickému pro „slabší“ polovinu lidstva. A pestoe se tenhle píbh ve Slezsku stal, výraz kalhotky je srozumitelný pro všechny tenáe.
Janina sestra byla výborná studentka a dostala se na stá do Švýcarska. Ze Švýcar dovezla Jan dárek: nádherné, nadýchané a skvostné spodní kalhotky. Byly kouov šedé, úpln prsvitné s ozdobnými gumikami kolem pasu a kolem stehen a pouze na nejintimnjších místech byl jemnou výšivkou vyveden ozdobný kvt tak, aby zde látka zakryla to, co zakryto být mlo. V dob, kdy v obchod s dámským prádlem byly na výbr jednu luté a jedny bílé dámské kalhotky to byl prost zázrak, skvost, prost exkluzivní vcika. Jana byla nadšena, pochlubila se kamarádkám a kalhotky nosila jen pi zvláštních píleitostech. Ubhlo pár let, obchody se zaplnily zboím a švýcarské kalhotky zstaly zapomenuty nkde vzadu v prádelníku. Jana se vdala, mla dti a as ubíhal.
Janin manel Valda pišel jednoho dne se slavnostním výrazem ve tvái“ „Jani, zvu T na ples“ Jana ho obdaila hubikou a radostn odtanila ke skíni, jeliko jí bylo jasné, e nemá co na sebe. Ubhl týden horených píprav a nakonec Jana stála ped zrcadlem v dlouhé, hladké erné sukni, dole zvonovit rozšíené, nahoe k tomu kouov šedou nadýchanou halenku. Kdy si vybírala prádlo, kdesi vzadu ji blesklo hlavou, e k šedé šedá a vzadu z prádelníku vyhrabala zapomenuté kalhotky ze Švýcar. To je pece staronová píleitost, ne? Jana s Valdou se konen vychystali a Valda si dal pár vcí k Jan do kabelky, aby neml plné kapsy. A šlo se.
Na plese bylo pár spolených známých pátel, ale hlavn lidé z Valdovy firmy. Jana se líbila nejen Valdovi a tak šla z nárue do nárue ve víru tance. Hudba hrála i dávno zapomenuté melodie a rytmy. A kdy tak Jana ladn kroutila boky do rytmu hudby, stala se pozoruhodná vc. Guma je guma i ve Švýcarsku a zub asu je neúprosný. Prost gumika v pase Janiných kalhotek ji nepruila a Jan se zaalo rosit elo kdy si uvdomila, e kalhotky jdou neúprosn dol. Protoe mla sukni ke kotníkm a na nohou jen silonové ponoky, blíila se neodvratn ta chvíle, kdy kalhotky spadnou na parket. Gumiky na Janiných stehnech naštstí ješt odolávaly a tak Jana cítila, e kalhotky drí pouze na nich a dál míí dol. Naštstí tanec skonil, Jana odbhla – vlastn opatrn došla – na „dámy“ a kalhotky jako jediné logické ešení dala do kabelky. „Teba ty krasavice doma ješt spravím“. Janino svdomí sice nebylo píliš klidné, ale sukn byla dlouhá, taneníci si Janu pes hlavu nepehazovali a tak ples dotanila „dole bez“ nebo jak se dnes íká „naostro“. Pak cesta dom, milá noc po boku jejího pohledného manela a Jana spala a spala.
„Co má tohle znamenat ?“ Jan se zdálo, e slyší ne hlas, ale ev. Kdy se jí podailo otevít oi, uvidla svého zuiv se tváícího Valdu jak stojí nad její otevenou kabelkou a ve dvou prstech svírá její kalhotky. Jana byla rázem vzhru. Ne ale dala najevo, e je dokonale probuzená, dostala nápad. Vyskoila z postele a slušn silným hlasem zavala: „Ano, co má tohle znamenat? Rychle si vzpome, která krásná dáma se kterou jsi tancoval Ti tenhle suvenýr koupený beztak v njakém erotickém salonu darovala a Ty sprosáku ho ješt stríš do mé kabelky! Není Ti hanba?“ Ten výraz, který se objevil ve Valdov tváí, se dá velmi tko popsat. Kalhotky nikdy na Jan nevidl, v její kabelce byl bhem veera nkolikrát a po tom mnoství šampaského mu u detaily vypadly. A jeho kolegové z práce byli schopni provést ješt horší ert. Tak jen stál a zíral.
Co dodat. Jana byla velkorysá. Nechala Valdu ten corpus delicti vyhodit, uvolila se nechat pozvat na veei a vzala si i tu kytici rí na usmíenou.
A pak e není nejlepší obrana útok…
Zuzana Horáková 


Komente
Posledn koment: 26.01.2006  19:29
 Datum
Jmno
Tma
 26.01.  19:29 Ludmila bezva
 26.01.  19:18 hera
 26.01.  15:16 Dagmar je to super
 26.01.  12:07 Pavel gaky
 26.01.  11:40 milokoc
 26.01.  08:56 Kamila hlouposti
 26.01.  08:42 Janina chytr
 26.01.  07:44 prababika kalhotky