Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Lenka,
ztra Petr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Jak jsem plánovala

Tak jo, jsem puntikáka. Mám ráda krabiky, ohraniení, barevný nadpisy. Zorganizovat cviící víkend s kosmetikou a masáí? Pche, mnu si ruce. U vidím tabulky, zvláštní sešit s úkoly a nadpisy "nezapome", nedlám to poprvé. Nutná osobní návštva hotelu! Hm, obd mi dali, nic není problém, zákazník na prvním míst. ádný luxus, ale tlocvina m dojala, to byla láska na první pohled. Výmna nkolika mail s majitelem a majitelkou hotelu, aby ani drobnost neunikla. Nic není problém. Restaurace a bar vám budou k dispozici. Budete v hotelu sami.

Co by se mohlo pokazit, kdy sešit s úkoly mám vyškrtaný? Natšena se vítám s paní majitelkou a s pochopenim pro snahu o krásu nemohu odtrhnout oi od jejího nepehlédnutelného oboí. Úsmvy vymnny, oboí drí. Slovní facka ale následuje. Bude tu svatba. No a? Neekan 80 lidí nám nevadí, bude sranda. V sobotu budete jíst v tlocvin. Facka íslo dv! Lednici s nápoji máte v tlocvin, nemete do restaurace. Plesk potetí. Majitelino oboí si na jejím ele podalo chlupy, kdy jsem zaala slovní facky vracet. To ne! Dýchej. Mír, láska, tolerance. Houby, já jí dám pstí rovnou mezi to voboí. Vidím se nad hajzlem, jak splachuju tymsíní pípravu. Dýchej!

Pokoje? Jako gejša procházím miniulikou mezi šesti postelema v pokoji pvodn pro trpajzlíky. Jestli tady nkdy spí šest cizích lidí, neme to skonit jinak ne, eeno mírn, velkou blízkostí. Vosypu se pi pohledu na výmalbu - voralej malí? Rovná ára, pravítko, vole, nechlastej!

 

Klíe od pokoj dostaneme, zatím máme generální klí. 10 pokoj, jeden klí. Pro ne, h u nebude. Jde se do sauny. Kolegyn - kosmetiky odné jak sauna velí na m ukají. Generální klí uzamkl jejich pokoje, mj také, ale navdy. Nejde ven. umíme v runíkách na chodb hotelu a jediné, co máme, je záchvat smíchu. Svatebané plní restauraci. Personál v restauraci. Dobrý veer, my jsme pekvapení pro enicha. Máme vyskoit z dortu? Nebo si pejete striptejz? Trio Runíek:-)) No, nkdo tam jít musí. Bez úhony a ztráty vneku silná kosmetika Renata hlásí vyraené dvee pokoje. Saunový hodiny nefunkní, bodej.

Ráno káva, hurá! 0,0001dl mléka v ní mi ji vyblilo jako Ariel. Toto je píbuzná kávy z pátýho kolene, prosím, seznamte se. Presso? Prosim! Ne! Personál ve stavu, kdy staí škrtnout a celý to tady exploduje. Volejte majiteli! Presso je pro svatbu.

Koukáme na svatebany s toeným pivem v ruce a slintáme jak dogy. Zaplatíme zlatem! Vy máte lahvový, nazdar.

Tak dost, rozhovor s majitelem. Ne. Taky ne. To u vbec ne. Ješt chvíli budu argumentovat a bude mít mrtvici. V odraze knihovny pozoruju na sob pupínky. Diagnóza: antisystém. Nenapadlo m, e budu potebovat antihistaminika. Zaplatíme. Šlus!

Úleva na pokoji. Objímáme se vyerpáním s mojí spoluorganizátorkou, propukáme v záchvat smíchu pi reprodukci slov majitele. Kde se stala chyba? Ne, všechno, do eho nám nezasáhnul, funguje. Poplacáme se po ramenou - ona jde dlat oblieje, já bojovku. Tak, nejdív zásadní vc. íselný zámek. Nejdleitjší ást bojovky. Vím pesn, kam jsem ho dala. Aha! Ne! Tak kam? Klid. Dopric, kam? V uších mi zní: do eho nám majitel nezasáhnul... To ne! Tak kde teda ten zámek je? Po plhodin vyerpání opu dlan o umyvadlo, koukám na sebe do zrcadla. To nedáš, Terezo! A? Kuk! Toaletní taška, je tady ten mj miláek zámeek. Dám si pusu do zrcadla. 

Les na bojovku jak stvoenej. Prší. Listiny s úkoly pláou, všechno mokrý. Doprdele, ješt sníh by mi scházel. Sní! Jako vodník se vracím do hotelu. Kašlu na to, dodlám to za tmy. Sama. Já a slivovice. Kolegyn Lenka hlásí pomoc. Líbám jí ruce pi svícení elovkou do oí koky, tygra, jaguára nebo co to bylo. Studna v lese...praskaj vtve ve tm. Major Zeman?

Sama prej, ani náhodou. Resuscituju se slivovicí. 

Koukám do ohmataných papír s úkoly. Sakra! erven na m svítí: radost, euforie, relaxace, pohoda pro 31 duší. Úlevn vydechnu. Tyhle body fakt plánovat nebylo poteba.

 
Tereza erbáková

* * *
Kolá Marie Zieglerová
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 02.06.2017  16:23
 Datum
Jmno
Tma
 02.06.  16:23 Von
 30.05.  16:17 Ludk
 29.05.  23:21 Evussa