Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Lenka,
ztra Petr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Energie

Odloím si. Jako kadý veer. Svléknu tu kombinézu, co mi navrhla známá znaka na zakázku mých rodi. U dlouhého zipu v podpaí mi visí její cedulka s nápisem Nature. Jako dobrá znaka, origoš. Matroš práva ke loví. Naši íkali, e by mla vydret celý ivot. Má svoje mouchy. Podléhá stáí. Má ji kadý. Malý výbr barev, erná, bílá, lutá. Ale zas se umí asto opravit sama. Elastická.
 
Rozepnu dlouhý zip v podpaí a jako vdycky se mi zadrhne o kyelní kost. Po pár nadávkách sjedu konen a ke stehnu a odhalím tak výpl kombinézy. Stejná znaka. Nature. Materiál-starý dobrý maso. Léty provený. Vyvlíkám se z kombinézy jako had. U prst a krku to jde pomalu. Tak. Povsit. I s vlasama a ušima. Mla bych ji vyprat, ale zítra ji zase potebuju, to neuschne.   
 
Zkontroluju v zrcadle stav vláken masa. Zkušenost. Dlám to tak denn. Nic jsem nenatrhla, nenatáhla. Není co zašívat. Dobe to konstruktéi vymysleli. Sloitý mechanismus. áká firma Bh a syn prej. Nebo je to všechno Nature? Jako íkal to ákej Darwin. Nevím. Prej to byla revoluce. Nebo evoluce. Drby asi. Prej se to kontruovalo vky, vyzkoušeli mnoho variant pod znakou Primát a Homo, ne vyrobili Homo sapiens. Ale zas. Bez nápadu. Miliardy homo sapiens jak pes kopirák. Omezený výbr. Jen dva druhy. Mu a ena. Na druhou stranu vzájemn kompatibilní. Rozbíjí se to. Kdy chci náhradní díly nebo opravu, musím do servisu do Motola. Šikovný kutil to ale opravuje doma.
 
Ale skladný to jo. To je. Naueným grifem vymontuju nohy z kyle. Vtipný. Mohla bych posilovat stehno rukama a nazývat to izolovaným funkním tréninkem.
 
Precizn poskládám vnitnosti do krabiky. Te pijde to nejdleitjší. Srdce má zvláštní schránku. A mozek. Jednou jsem ho vyndala jako první a u nebylo dál na em dlat. Celý se to zhroutilo. Take postupn. Dokud mám pae, pipojuji na noc mozek a srdce do energetické sít. Veer jsou vybitý vdycky. Homo sapiens mu nabíjí také náhradní díl mozku. Nkde jsem etla, e jím i myslí.
 
Tak, pae ven s lopatkou a klíní kostí. A trup u nechávám vcelku. Jsem líná rozebírat ebra a obratle, i kdy je to v návodu. Ale kdo se s tím má ráno skládat. Ješt preleštit oi. 
 
Kontrola. Všechno na svém míst. Kontrola v zrcadle. Vidím skrz sebe. Tomu íkám nahá. Nic. Zbyla jen duše. Na té se originalitou nešetilo. Prej ji nabízeli s nabitou baterkou na nekoneno. Nevím, já jinou duši nevidla. Ale zas mám vyzkoušený, e kdy se nabije mozek a srdce, duše celkem dobe funguje. Jednou jsem mla málo asu na nabití mozku, a pak jsem jen umla. Stává se to asto více homo sapiens - vybitý. Ba co víc. asto ho i doma zapomenou. Vybitý mozek i srdce je prser. Hlavn pro všechny kolem.  
 
Já jsem zavislák. Na energii. Jedem v tom všichni. Jsou ale i alternativní, mobilní zdroje. Tady u asi vývojái pemýšleli. Kadý se me dobít, kde mu to vyhovuje. Nkdo se pipojí na gau, nkdo na strom, nkdo na kus vance, nkdo se vybíjí v posilce, aby se dobil. Spolehlivým zdrojem jsou další homo sapiens. Tady sázím na jistotu. Kdy vyberu dobrý kusy. V tom u jsem dobrá, ale trvalo to. A hudba. Kdy se pipojím na Lisu Gerrard, baví m, jak se stevo blaen kroutí a ke loví se mní v husí. A hory. Ideáln s sebou vzít spolehlivý homo sapiens jako náhradní zdroj. To pak místy zaínám i vibrovat, jak jsem nabitá.

 
 
Celá tahle konstrukce s píslušenstvím je ale na jedno pouití. A nebýt duše, byl by to nudný kousek. Studená vc. Kapacita baterií se stáím sniuje. Záleí dost na údrb.
 
Tak jen pkn obhospodaujme, dobíjejme, vibrujme, a má ta duše co na sebe. Te. Ne zítra. Zítra je pozd.
 
Tereza erbáková

* * *
Kolá © Marie Zieglerová
Zobrazit všechny lánky autorky
 


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma