Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Vclav,
ztra Michal.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Do tetice radosti více 2/2
 
No, to jsem celá já, na starý kolena zaínám panikait, kdy dva dny nevidím majitele výstavního hnízda v truhlíku.
 
Ale dnes ku poledni, kdy jsem se zadívala u po bhvípokolikáté na truhlík ozáený sluníkem, nco mi tam nehrálo. Byl tam divný hranatý obdélníkový stín, který nemohl být nic jiného ne stín konce kosího ocásku. Opatrn, málem bez dechu, jsem se piblíila k záclon, abych vidla co nejlíp. Mezi lísteky mahonie vykukoval zobáek a erné kulaté oko kosice se dívalo upen na m. Fotit pes záclonu, aby pak bylo vidt, co je za ní, to neumím, na to nemám ten správný foák. Vyjít ven a zkusit to zblízka, bylo neešitelné, vylekala bych kosici, která by se pak u opravdu nemusela ke hnízdu vrátit. Vzdala jsem ten nápad a radovala se aspo ze skutenosti, e kosice na svoje krásné hnízdo nezanevela, ani ji nic nevylekalo a e urit u njaké vajíko v hnízd je. O hodinu pozdji zmizel stín ocásku, tak jsem se v jedné ruce štokrle (ebík by byl lepší, ale teba by se kosice pi návratu polekala), ve druhé foáek vydala nakouknout do hnízda. Vidt jsem tam nevidla, ale foák v rukou nad hlavou ano. No, trochu jsem to na štokrleti nevybalancovala, ale dalo se to dodaten zaostit.
 
Druhý dubnový den roku 2016
 
 
* * *  
 
A co kdy se pidá ješt radost tvrtá…
 
To tak bývá, e lovk se rozumem rozhodne, ale okolnosti jeho rozhodnutí otoí naruby. Tak dlouho se mne Haní ptala, jestli jsem se nerozmyslela, a najednou pišla se zprávou, e by pro m mla malou tyletou yorkšírku, kterou zachránili z „mnoírny“, ukázala mi její obrázek a byla bych hodn velký kruas, kdyby pohled na to malinkaté stvoeníko se smutnýma oima mnou nepohnul. 
 

A tak od páteního veera prvního apríla u nejsem sama doma, je o koho se starat a pro se radovat, kdy za pouhé dva dny se to kehounké zvíátko pestalo bát, po dkladném prozkoumání nového domova si na starém ušáku našlo to pravé místeko k odpoinku a seznámilo se s nadšenou rodinnou smekou dvou kluk border a jedné chlupaté psí holky. Te ji eká píjemná vykrmovací kúra, aby jí nekoukala ebírka a narostl pkný koíšek, kdy starého zamuchlaného a zablešeného musela být zbavena. eká nás blahodárné jaro.
 
Text a foto Marie Zieglerová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 08.04.2016  17:29
 Datum
Jmno
Tma
 08.04.  17:29 EvaP
 06.04.  18:39 Mara pro Luka a Vona
 06.04.  16:03 Von
 06.04.  00:55 Ludk
 05.04.  18:04 Mara
 05.04.  17:10 Blanka K.
 05.04.  14:59 janina
 05.04.  08:06 kusan
 05.04.  05:00 Bobo :-)))