Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Alan,
ztra Hana.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Do tetice radosti více 1/2
 
TAK!  A mete si íkat, e to tady u bylo dvakrát, ale nemu si pomoci, mám radost, e je to potetí a chci se o tu radost s vámi podlit.
 
Hurááá, mám hnízdo, ani to nemusí být apí, i kdy komín by to unesl. No, úpln zadarmo taky není, protoe coby „dotátor“ (odvozeno od slova „dotace“) jsem celou zimu krmila a dále pikrmuji dv poetná hejna sýkorek koader a vrabc, jejich pesný poet se nedá kvli neustálému hopsání a pelétávání zjistit. K nim patí jedna hrdlika zahradní s obasným kamarádem, dále párek sýkorek modenek, obas ervenka, hýl a byli tady taky nkolikrát krásní lutozelení ptáci velikosti vrabce, nejspíš zvonci? A pochopiteln taky nkolik kos a kosic, kteí se cpali a cpou stále, protoe oechy u došly, ovesnými vlokami, o které se s nimi dlím, mám je taky ráda v jakékoliv podob. Vypozorovala jsem, e jsou to pvci nesnášenliví, vyhánjící drobné ptactvo z okolí bohat posypaného a dokonce i z velkého krmítka.
 
S pibývajícími teplými dny zaaly souboje lutých zobák o hranici psobení – tohle je moje a ty se kli!  Jako kdyby zahrada nebyla dost velká pro všechny. Stalo se, e mli oba „rytíi v plné zbroji“ co dlat, aby mne nenabourali, kdy jsem neekan vyšla na dvorek práv jim do cesty, zatímco oni rychlostí stíhaek se zobáky dokoán, vydávajíce nelibé skeky, bojovali kdo s koho.
 
V té dob jsem u nkolik dní pozorovala kosici, jak bedliv zkoumá oba truhlíky na kotci, pro letošní zimu pkn vystrojené stylem „co zahrada nabízí“. Vsadila bych se, e je to ta loská, která pouena, e udlat hnízdo hned na kraji, kde se není kam schovat ped nepohodou, vtrem a sluncem, si našla místeko ze všech stran pkn kryté.
 
Tak jsem si dnes donesla prastaré štokrlátko a pokusila se ukryté hnízdeko vyfotit. Je krásné, hluboké, budoucím kosátkm pesn na míru. No eknte sami…
 
truhlík z ánfasu, hnízdo je dokonale schované

pihoívá, ale kdo neví, nevidí

hotové za jeden týden
 
Text a foto Marie Zieglerová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 03.04.2016  14:59
 Datum
Jmno
Tma
 03.04.  14:59 ferbl
 02.04.  14:17 Vesuvjana dky
 02.04.  11:55 Blanka K.
 02.04.  11:54 kusan
 02.04.  09:48 Mara
 02.04.  09:47 EvaP
 02.04.  09:10 LenkaP
 02.04.  08:16 Von
 02.04.  05:28 Bobo :-)))
 02.04.  05:15 Kvta :-)))