Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jon,
ztra Vclav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Malá nahlédnutí do rušného ivota našich ps


V ivot kadého lovka jednou nastane as, e se zane ohlíet, vzpomínat na to, co proil a co s ním proívali jeho blízcí. Také jsem se zaala ohlíet, kdy jsem si uvdomila, jak rychle plyne as, a e kdy svoje vzpomínky nezachytím „slovem na papír“ - tedy na bílou stránku wordu v poítai – urit se vytratí v šeru zapomínání. A to bych nechtla, naopak chci se podlit o epizody ze ivota našich ps se všemi, kdo nemli i nemají monost poznat „na vlastní ki“, kolik vzruchu a pekvapení jim me psí kamarád pipravit.


Ped asem na stránkách ST, jste si mohli peíst, jak vysoko mi zvedl hladinu adrenalinu kavkazan Lord. Zde je další z nahlédnutí do jeho rušného ivota.


Maru


Lásko, óóó lásko

 

Ono to není jen tak mít tyi roky, být psem a dole v pízemí mít kamarádku, co se práv hárá. Ona ta yorkšírka Bettyna je toti pkná potvora, jak u tak enské bývají. U nkolik let chodívá pravideln na návštvu ke svým kamarádm vlkodavovi Cedrikovi a kavkazanovi Lordovi.


Pibhne, protáhne se pod plotem a hurá do kotc. Díve jí byl i Cedrik dobrý, ale zamilovala se do Lorda. Bhala mu kolem umáku, kdy si to vylehával na dvorku, jene ten, nedosplec, se cítil být obtován, dlal, e ji ani nevidí a odmítal její píze. No prost jí dával košem.


Jene ... jene as se s nikým nepáe, kadému den po dni pidává, z nedosplce se stane dosplec, a kdy pak na milou Betty pijde její as, me se z toho Lordík zbláznit. Je tak roztouený, e to jeho lidi pivádí k šílenství.


Pes den je neustále ve stehu a neklidn pobíhá kolem branky. Kdy je vypuštn za úelem vyvenení, nevyrazí tryskem vlevo na strá i pímo za nosem k hromadám kompostu, pod kterými se ubytoval hryzec a kamarádky myšky. Nezajímají ho nepátelé za plotem, pes všechno napomínání a zakazování a pivolávání letí vpravo dol po schodech, div e si tlapky nezasukuje.


Skoní u další branky, která ho dlí od neodolateln voavé Betty, kníká tam jako nejopuštnjší sirotek a dom ho dostanu jen polouškrceného na obojku. To pak kašle a frká a celý uraený se rozvalí v pedsíce svojí boudy.


A ty noci! To by bylo, myslím, nejlepší dát si do uší poádné špunty, aby se lovk aspo trochu vyspal. Proboha, kdo se to ptá "pro"?! Roztouený pes dokáe prosedt celé noci na dvorku, pokud mono co nejblíe plotu, nešastn poštkávat a hlavn výt... výýt... a výýýt... kde jsi, má Bettynko, kde jsi? Pro t tvoje paní zavírá na deset západ? Pro jsi tak malinkatá, kdy mn cvakají zuby samou chtivostí a slintám jako batole, kdy mu rostou zuby?...VAU...VAU...AÚÚÚÚÚ...

 


Ó jaké štstí, e se Betty hárá jen dvakrát do roka!


Text a foto:Marie Zieglerová


***

Zobrazit všechny lánky autorkyKomente
Posledn koment: 22.08.2013  13:21
 Datum
Jmno
Tma
 22.08.  13:21 Alena
 21.08.  06:09 Bobo :-)))
 20.08.  13:15 Mara
 20.08.  12:27 janina
 20.08.  10:25 Von
 20.08.  09:59 La K.
 20.08.  09:54 Vesuvanka
 20.08.  09:50 Ludek Horky
 20.08.  08:36 Jarka