Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jan,
ztra Ivan.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Jak ovlivnil mj ivot vztah se staenkou


íkala mi Nadiko a jmenovala se Boena Horníková rozená Kristková. Pocházela z Litenic, kde proila své mládí a zbytek ivota proila v Budišov n.Budišovkou, kde jsem se narodila. Poznala jsem ji jako padesátiletou to u na hlav nosila krásn uvázaný šátek a já jsem jí íkala staenko. Byla jsem její první vnuka, sama vychovala tyi syny. Moná proto vznikl mezi námi tak krásný vztah, duševní spíznnost.


Jednou, bylo to ve svatém týdnu ped maturitou jsem mla pocit, e doma, kde nás bylo plno se nedokáu dost nauit, jsem vzala vozík, naloila vci a "odsthovala" jsem se ke staence. Ráno nám v proslunné kuchyce uvaila meltu s nadrobeným chlebem a já se pak uila a ona šla po své práci. Já jsem však v té dob byla plna Darwinovy vývojové teorie a pomalu jsem svou vící staenku zaala vzdlávat. Staenka trpliv poslouchala a íkala mi "Nadiko moná máš pravdu ale m má víra v ivot velmi pomáhá. Vit a mít nadji je krásné."


Staenka na mne nemla moc asu, ale kdy jsem potebovala vyslechla mne. Nedávala mi hodn dárk, ale obdarovala mne vnímáním krásy pírody, umt se radovat, brát ivot takový jaký je, nestovat si. Byla vlídná a moudrá a mám ji stále moc ráda, ale u jí to dlouho nemohu íct.


Mé vzpomínky na dtství jsou jen ty nejkrásnjší. Nazvala bych to dtství v hrách i kdy jsme museli pomáhat a pracovat, ale i to bylo pkné. Mla jsem štstí, e nás na ulici bylo plno dtí a na všechny hry nás bylo dost. Hráli jsme - Zlatá brána, Eliška, Na barvy, Na schovávanou, Na sochy, Na lupie. Lozili po stromech, skákali pes švihadlo, hráli zahánnou atd. Pak jsem zaala chodit tanit do dtského folklorního souboru, hrát divadlo, recitovat. Pak jsem vystudovala, pracovala, vychovávala dti. A nyní jsem tak svobodná jako dtství a stále taním, zaínám s malováním, trochu a ráda cestuji, s kamarády jedu na kole, trochu cviím a tak i ten pokroilejší vk mám stále ve hrách a to mne baví.


Jaké radosti mi pináší vztahy s vnouaty? Vnouata mi pinášejí tolik radosti, e jsem jí tolik ani neekala. Mám vnouátka ti. Princezniku Danušku, "betmena" Janíka a malého Tomáška. Pokud mohu a jsem poádána ráda o n peuji a rozmazluji je jak jen to dovedu. Peu koláe, šiji kroje, chodíme do lesa a hlavn si spolu povídáme, zpíváme, vypravíme a teme pohádky. Musím si piznat, e síly ubývají, ale jejich slovíko babi mám nejradši.


Nadda RokytováKomente
Posledn koment: 21.04.2011  07:07
 Datum
Jmno
Tma
 21.04.  07:07 Naa
 20.04.  21:13 Arnot
 20.04.  15:46 ferbl tak rd vzpomnm
 20.04.  13:17 EvaP
 20.04.  08:32 Vlastav Krsn jsi pipomnla
 20.04.  07:56 Agin Mj vztah se staenkou.....
 20.04.  07:08 venca