Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Zbyek,
ztra Monika.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pastika a výlet

Zírala na mne nevidomým okem a já jsem zaívala pocit pekvapení, zadostiuinní a smutku, e u TO skonilo. Myš. Malá, šedá myška s krásným lesklým koíškem. Naneštstí si vybrala (a moná byla donesena našimi kokami) nevhodné stanovišt. Nasthovala se rovnou do centra dostatku, a to - do mojí kuchyn.Nejprve rozcupovala - i kdy ne docela, od kadé si ukousla kousek - moje utrky peliv poskládané  v úhledném komínku. Jeliko se ten komínek poal naklánt na jednu stranu, pojala jsem podezení, e je cosi jinak, ne má být. Brzy jsem zjistila co. Místo ásti bavlnné tkaniny - cupanina a kolem malá myší hovínka. Nejprve jsem dostala zlost, ale pak jsem si ekla, e vygruntovat nikdy nezaškodí a kuchy se ješt ten den blýskala istotou.
 
Jene jí to nevydrelo dlouho. Druhý den zase myší hovínka - a koiky pitom neprojevovaly - tedy krom intenzívního zájmu o potravu - ádné vzrušení. Proto pišla na adu stará dobrá pastika na myši. Jenome byla sobota a v Hypernov tento sortiment nevedou. Nasedli jsme na motorku a jeli jsme kvli obyejné pastice 40 km na chalupu, kde jsme ádanou pomcku našli ve stodole. Kousek špeku nalíený na správné místo spolehliv uinil konec bydlení nezvaného nájemníka. Byla jsem spokojena a zárove jsem si vzpomnla na jednoho mého pítele - kutila, který ji roky vymýšlí nco, co by nahradilo a dokonce pedilo vlastnosti obyejné devné pastiky na myši. Zrovna zítra za ním jdu na návštvu a tak se ho zeptám, jak pokroil ve svém bádání.

Pi cest na chalupu to všude  vonlo zemí, lesem, také siláí a hnojem, ale to bylo stejn krásné. Pi kadém prjezdu branou lesa nás obklopovala jiná vn - podle stanovišt rostlin, poraených strom a teploty místa. Bylo to tak opojné a silné, vítr svištl kolem pílby a my jsme letli po asfaltce vstíc další vesnice. Silnice se vinula a toila jak hadí tlo a já jsem vidla staré domky se zavenýma oima i ty nové s vycennými zuby. Na poli se jen tak projídl traktor v erveném obleku a prášil hebounký hndavý prach z rozdrobených hrud. Listnaté stromy pi okraji cesty  tepetaly lutými listy, balíky slámy opásané igelitovým pruhem vydávaly silnou obilnou vni, slunce rálo a padaly z nj malé tpytivé hvzdiky.
Tak takový  to byl  krásný den!
Alma Šáhlavská


Komente
Posledn koment: 24.09.2007  17:00
 Datum
Jmno
Tma
 24.09.  17:00 Rena
 24.09.  15:03 Jana Vesuvanka :-)))
 24.09.  10:50 Pavla
 24.09.  08:28 Mirka
 24.09.  08:25 wiki
 24.09.  07:29 Janka