Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jitka,
ztra Mikul.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Lojdová Ludmila
 
studovala u profesor C. Boudy a K. Lidického na Vysoké škole pedagogické a FF UK v Praze. Studijn pobývala ve filmových ateliérech Moldaufilm v Gelnhausenu a ve Frankfurtu nad Mohanem. Od 1996 lenka nadace F. M. Pelcla pro kulturu a umní. Volnou umleckou tvorbou se zabývá od roku 1978. Vnuje se peván kniní ilustraci (ilustrovala více ne 60 titul), filmovému plakátu, propaganí grafice, výstavnictví, kreslenému filmu, divadelní kostýmní tvorb, volné grafice a perokresb. 1979 byla autorkou úspšné výtvarné koncepce s. expozice na Mezinárodním veletrhu dtské knihy v Bologni (pozdji v Bruselu, Antverpách a Lutychu), spontánní kresebný projev rozvinula v animovaném filmu Vive Apollinaire. Ludmila Lojdová je zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, Galerie moderního umní v New Yorku a jinde.
(Zdroj: Slovník eských a slovenských výtvarných umlc 1950 – 2001)

***

To, jaký zázrak nastane, kdy své povídky petvoí v knihu v jedné osob noblesní dáma, výtvarnice, malíka mnoha ánr a hlavn ena, její specifický, noblesní a jemný smysl pro humor by ji mohl kadý druhý z nás závidt. Paní Ludmila Lojdová je dále slovesná autorka, filmaka, divadelní výtvarnice, té novináka a ena mnoha profesí je taky skvlá vypravka.
Na jedné ze svých besed se svými tenái vzpomínala  na svého strýka, posledního lidického faráe, Josefa Štemberku a oima dítte pedškolního vku vyprávla, jak se jí pi návštv u nich doma zastal, kdy pokreslila stnu záchoda svým oblíbeným ertem. Bylo to krátce ped lidickou tragédií.   

Spisovatelka Ludmila Lojdová má na svém kont stovky zajímavých umleckých poin. Všechny mají jedno spolené: humor. Vzácné to koení namíchala autorka do své kníky povídek a fejeton Láskyplné horory.

            

Všechny lánky autorky:

To zas byla noc
Pohled do zrcadla
Halucinace
Postel
ivot je pjovna
Utekl mi chlap
Ono se ekne semenec
Almara
Mouník
Neštk po mn ani pes

Meteorologická pedpov lidského poínání
Kokokokokokodák
Socha
Samota vás nebaví?
Koronavirousek vládce svta
Vlakojízda
Ohnivák
Veselé Velikonoce
Mj ctitel hematom
Huby plechové
Ve znamení elvy
Jeleni

S Hitchcockem v zádech
U to není ono